Młodzicy z LKS Koluszki na Międzywojewódzkich Mistrzostwach w Biegach Przełajowych w Końskich

Karolina Brózda
Zawodnicy LKS Koluszki wystąpili na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Biegach Przełajowych, zorganizowanych przez Świętokrzyski Związek LA w Końskich. Wzięło w nich udział ponad 150 biegaczy z 19 klubów.

Na początku w biegu na 600 metrów wystartowały dziewczęta z rocznika 2007 i młodsze, w tym trzy zawodniczki z Koluszek: 6. miejsce zajęła Ada Siemińska, 7. Jagoda Nowakowska, 33. najmłodsza uczestniczka zawodów, o trzy lata młodsza od siostry Ady, Ania Siemińska.

W drugim biegu na tym samym dystansie wybiegli chłopcy. Po wielkiej i zaciętej walce na ostatnich metrach Igor Cel zajął 2. miejsce, 3. był Radosław Babiarski, 5. Piotr Chojnacki.

Następnie na 2,5-kilometrową trasę wystartowała Amelia Napierała, która ostatecznie zameldowała się na piątym miejscu z bardzo małą stratą do czwartej zawodniczki. Na 2 kilometry pobiegli młodzicy, a wśród nich Maciej Jeżyna (był 11.) i Michał Smyka (12).

Na najdłuższym dystansie (3 km) w biegu młodzików wystartował Karol Sokołowski. Zajął 3. miejsce, zdobywając brązowy medal, srebro przegrał o niespełna kilka metrów z Mateuszem Markowiakiem z UKS „Czempion” Bełchatów, zwyciężył Maksymilian Zawiślak (Omega Kleszczów).

Na tym samym dystansie w juniorach młodszych wystartował Igor Szczepaniak, zdobywając również 3. miejsce.

W klasyfikacji generalnej klubów LKS Koluszki zajął 8. miejsce.