Młodzi zdolni wychowankowie pokazali, jak powinno się grać dla Widzewa!

widzew.com
Młody zdolny Jakub Kmita w swoim debiucie zaliczył asystę, która dała łodzianom remis w KIelcach. W końcówce inny debiutant - Dawid Owczarek popisywał się świetnymi odbiorami. Tak właśnie powinno się grać dla Widzewa!

Widzew grał nie 4-5-1 czego ponoć nie lubi, a 4-3-3. Czubak po prawej stronie, Samiec-Talar w środku, Tomczyk po lewej. Do przerwy nie na wiele się to zdało. Kto myślał, że piłkarze będą umierać za Widzew, to się srodze do przerwy zawiódł. Łodzianie grali tak, jakby to był kolejny sparing, który trzeba odfajkować. Mogli prowadzić, ale Czubak trafił w poprzeczkę Korona z minuty na minutę była lepsza i strzeliła gola. Fatalny błąd popełnił Możdżeń, który podał do rywala, a Stępiński próbując go naprawić sfaulował Kiełba w polu karnym. Jedenastkę wykorzystał Podgórski
Na początku drugiej połowy powinno być 1:1, ale mistrz marnowanych sytuacji znów się pokazał. Tomczyk przegrał pojedynk sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Co z tego, że znakomitym prostopadłym podaniem popisał się Samiec Talar.
Widzew próbował, ale albo brakowało dokładnego podania, albo strzały, jak Możdżnia, były panu Bogu w okno. Trzeba odnotować, że w końcówe zadebiutował na prawym skrzydle młody, zdolny Kmita. I on okazał się jokerem w łódzkiej talii. Po jego świetnym zagraniu do wyrównania doprowadził Czubak. W samej końówce w Widzewie zadebiutował Owczarek, który popisał się dwoma znakomitymi odbiorami. Brawo młodzi widzewiacy. Decydujcie o przyszłości klubu!

Korona Kielce - Widzew Łódź 1:1 (1:0)

1:0 - Podgórski (42, karny), 1:1 - Czubak (86)

Widzew: Kudrjavcevs – Stępiński, Grudniewski, Nowak, Becht (90+2 Owczarek) – Tomczyk, Poczobut, Możdżeń (71, Caique), Hanousek, Samiec-Talar (71, Kmita) – Czubak