Młodzi mistrzowie Polski w pływaniu

(m. st.)
W Dębicy, na 50-metrowym basenie, odbyły się mistrzostwa Polski w pływaniu do lat 14, na których czołowe role odegrali reprezentanci regionu łódzkiego.

Najlepiej spisał się Jan Kałusowski z MKS Trójka Łódź (trener Maciej Młynarczyk), który został mistrzem kraju na 400 m stylem zmiennym i ponadto wywalczył cztery srebrne medale na 50, 100 i 200 m (st. klas. i zm.).

Mistrzem Polski został także Jakub Kraska z UKS Piątka Konstantynów (trenerka Anna Pogocka), który był pierwszy na 200 m st.grzbietowym, za. na 100 m, w tym samym stylu wywalczył srebro, zaś na 200 m st. zmiennym zdobył medal brązowy.
Z kolei na 2 miejscu na podium dla zwycięzców znaleźli się Kacper Błaszczyk z Olimpijczyka Aleksandrów (trenerka Agnieszka Matusiak) na 400 m st.zmiennym i Krzysztof Fiks z UKS SP 190 Łódź (trener Marcin Młynarczyk) na 200 mj st. motylkowym.
Brązowymi medalistami na zwodach w Dębicy zostali Zuzanna Dzwonnik na 40O m st. zmiennym z UKS SP 19 (trener Artur Białecki), Patrycja Romanowska z UKS Piątka Konstantynów i Jakub Balcerak z MKS Trójka Łódź (oboje na 50 m st. grzbietowym).

***
Na mędzywojewódzkich drużynowych mistrzostwach Polski młodzików do lat 13 z klubów regionu łódzkiego najlepsze, 13 miejsce, zajął, na 103 startujące kluby, UKS SP 190. Indywidualnie najlepiej wypadła Klaudia Biegała z MKS Trójka,która na 100 m st. klasycznym zajęła 3 miejsce z czasem 1.18.91 (trenerka Magda Piątkiewicz).