Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Młody mężczyzna miał w organizmie. 9,5 promila! Ile można mieć promili? Oto niechlubny rekordzista w woj. łódzkim 13.08.2020

Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Liliana Bogusiak-Jóźwiak
9,5 promila alkoholu miał ponad dwudziestoletni mężczyzna, który został znaleziony w rowie pod Łodzią. Takiego rekordzisty od dawna w naszym regionie nie było. Upojony najpierw trafił do szpitala pod Łodzią gdzie lekarze uznali, że z powodu tak silnego zatrucia musi być on leczony na toksykologii. Jak mężczyzna doprowadził się do takiego stanu?Czytaj więcej na następnej stronie
9,5 promila alkoholu miał ponad dwudziestoletni mężczyzna, który został znaleziony w rowie pod Łodzią. Takiego rekordzisty od dawna w naszym regionie nie było. Upojony najpierw trafił do szpitala pod Łodzią gdzie lekarze uznali, że z powodu tak silnego zatrucia musi być on leczony na toksykologii. Jak mężczyzna doprowadził się do takiego stanu?Czytaj więcej na następnej stronie archiwum
Upojony najpierw trafił do szpitala pod Łodzią gdzie lekarze uznali, że z powodu tak silnego zatrucia musi być on leczony na toksykologii. 9,5 promila alkoholu miał ponad dwudziestoletni mężczyzna, który został znaleziony w rowie pod Łodzią. Takiego rekordzisty od dawna w Łódzkiem nie było. 13.08.2020

Gdy rekordzista wytrzeźwiał wpadł w takie delirium tremens (miał drgawki omamy wzrokowe, słuchowe, urojenia i był bardzo pobudzony), że lekarze mogli go uśpić. W takich sytuacjach podają oni odtruwanym od 20 do 36 pastylek uspokajających na dobę. Świadczy to o tym, jak rozedgany jest organizm alkoholika. Młody mężczyzna przez 10 dni dochodził do siebie. Aby wprowadzić się w stan takiego upojenia, pił alkohol przez cztery miesiące.

Na pl. Wolności jak na Riwierze - dzień drugi. Bez zmian

Lat temu kilkanaście trafiali pacjenci do tej placówki upojeni alkoholicy, którzy mieli w organizmie ok. 8 promila (rekordzista ponad 9), ale obecnie rzadko się zdarza aby mieli więcej niż 4.

W 2018 r do kliniki pogotowie przywiozło mężczyznę, który miał 6,5 promila alkoholu. Po odzyskaniu przytomności został przewieziony do miejskiego ośrodka profilaktyki uzależnień (izba wytrzeźwień).

Również w 2018 r do kliniki trafiła 20-latka, która miała aż 2,6 promila alkoholu. Tak młodzi ludzie zwykle mają nie mają więcej niż 1,5.

W 2016 r 20-letnia studentka hospitalizowana w klinice ostrych zatruć miała we krwi 4,14 promila alkoholu. To niechlubny rekord wśród łódzkich żaków. Była przytomna, samodzielnie stała, rozmawiała, początkowo nie chciała się zgodzić na hospitalizację, twierdząc, że nic jej nie dolega. W końcu zgodziła się zostać na odtruciu. Alkohol piła w restauracji, do której wybrała się z kolegą.

W 2014 r na toksykologię trafił mężczyzna, który miał 8,5 promila alkoholu we krwi. Już 4 promile stanowią dawkę niebezpieczną dla życia i mogą spowodować śpiączkę. Przy poziomie 4- 5 promili może dojść do śmiertelnego zatrucia. Alkoholicy, trafiający na odtrucie, mają czasami po 7 promili.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści (5) - oszustwo na kartę NFZ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany