Młodociani bandyci wciąż na wolności! Dyrektor odwołany

(ls)
Wychowankowie uciekli z Zakładu Poprawczego w Ignacewie. Lila Sayed
Dwaj 16-letni wychowankowie Zakładu Poprawczego w Ignacewie są nadal na wolności. Wraz starszym kolegą we wtorek przed północą sterroryzowali personel, robili drzwi i uciekli przeskakując metalowe ogrodzenie ośrodka. Najstarszego z nich, 19-latka, udało się zatrzymać na Złotnie w Łodzi. Jego dwaj koledzy są uciekli policjantom. Mogą być w Łodzi. W środę (9 sierpnia) minister sprawiedliwości odwołał dyrektora placówki w Konstantynowie Łódzkim, Mariusza Wojasińskiego.

Jak wynika z dokonanych ustaleń, do ucieczki doszło wczoraj około godziny 23. Z dwóch pomieszczeń na pierwszym piętrze jednocześnie wyszło czterech wychowanków. Trzymając w rękach m.in. metalową popielniczkę, drewniane szafki i kosz na śmieci, które umożliwiały im forsowanie kolejnych przeszkód. W pierwszej kolejności zniszczyli drzwi prowadzące na pierwsze piętro, następnie sforsowali szybę pomieszczenia portierni i drzwi wejściowe do zakładu. Po wyjściu na zewnątrz, uciekli przeskakując metalowe ogrodzenie.

Dopalacze w poprawczaku w Ignacewie

Czterech pracowników zakładu poprawczego próbowało blokować drzwi pierwszego piętra, ale determinacja i poziom agresji wychowanków doprowadziły do tego, że zdecydowali się oddalić. Personel schował się w portierni.

-W wyniku podjętych działań doszło do ujęcia 19 – latka. Prawdopodobnie będzie on odpowiadał za przestępstwo samo uwolnienia i uszkodzenia mienia. Ostatnie z nich zagrożone jest karą pozbawienia wolności w wymiarze do lat 5. Zbadania wymaga także prawidłowość działania pracowników zakładu poprawczego -wyjaśnia Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Poszukiwani przez policję 16-latkowie zostali osadzeni w poprawczaku za kradzieże i rozboje. Jeden jest łodzianinem, drugi przyjechał do Ignacewa z Wrocławia.

***
Obowiązki dyrektora od 10 sierpnia powierzono Katarzynie Wierzbickiej, starszemu wizytatorowi departamentu spraw rodzinnych i nieletnich MS.

WNIOSKI 500 PLUS Od 1 sierpnia rusza przyjmowanie wniosków po zasiłek 500+ DOKUMENTY
Najnowsze wiadomości w sprawie śmierci Magdaleny Żuk
Jak odróżnić muchomora i kanię
NOWY WNIOSEK 500 + [DOKUMENTY] 500 PLUS ZMIANY, CO SIĘ ZMIENI

[ZOBACZ FILM - Festiwal Ognia w Manufakturze

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ FILM - Festiwal Ognia w Manufakturze