Mistrzostwa świata w judo. Czwarte miejsce łodzian

W Lizbonie odbyły się mistrzostwa świata w judo kata. Dobrze w imprezie wypadli łodzianie.

Bardzo dobrze spisała się para reprezentująca AZS Uniwersytet Łódzki Leszek Piąstka i Anna Jagiełło w konkurencji Kodokan Goshin Jutsu, która zdobyła czwarte miejsce. Do trzeciego miejsca brakło niewiele punktów. W drodze do finału i w samym finale polska para pokonała znakomite pary, min. medalistów Mistrzostw Świata i Europy z Hiszpanii, Belgii i Włoch. Jest to kolejna wysoka lokata łodzian w Mistrzostwach Świata po 7 miejscu w Chungju (Korea 2019) i 5 miejscu w Cancun (Meksyk 2018). Anna Jagiełło i Leszek Piąstka są aktualnymi brązowymi medalistami Mistrzostw Europy (Józefów 2021) i aktualnymi podwójnymi Mistrzami Polski.

Warto odnotować, że w kategorii seniorów jest to najwyższa lokata w historii polskiego judo kata.

W tej samej imprezie brązowy (także historyczny – pierwszy w historii) medal wywalczyła para Aleksandra Masternak i Patryk Urban w konkurencji Nage no Kata.

Mimo pandemii w imprezie wzięło udział ponad 200 zawodników z 26 krajów z całego świata. Zawody tej rangi zostały rozegrane po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19.