Mistrzostwa Polski w pływaniu. UKS 190 Łódź na drugim miejscu w kraju

W Bydgoszczy zakończyły się 79. Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 17-18 lat w pływaniu.

W klasyfikacji medalowej triumfowali reprezentanci AZS AWF Katowice (14 złotych, 15 srebrnych, 6 brązowych), wyprzedzając w końcowym zestawieniu drużynę UKS 190 Łódź (5-3-1) i AZS AWF Warszawa (4-5-4).

Ostatniego dnia mistrzostw finał mężczyzn na 50 m stylem klasycznym wygrał Jan Kałusowski z Trójki Łódź, który wyrównał rekord Polski młodzieżowców (26.53). Srebro zdobył Michał Szer, a na najniższym stopniu podium stanął Bartosz Skóra.
200 m st. zmiennym wygrał Marcel Wągrowski (AZS UŁ PŁ Łódź) 1.56,66.

Dwa medale zdobyła Aleksandra Knop z UKS 190 Łódź. Najpierw wygrała zmagania na 200 m stylem zmiennym (2:12.00), a później zajęła 2. pozycję na 1500 m stylem dowolnym, przegrywając tylko ze swoją klubową koleżanką, Pauliną Piechotą. Tym samym Piechota sięgnęła już po siódme złoto mistrzostw kraju w tej konkurencji.

- Jak się to robi? Ciężka praca i ciężka praca - komentowała Piechota.- Siódmy tytuł na krótkim basenie to jest już coś, duży sukces. Wiadomo, że nie jest to rywalizacja jak na zawodach międzynarodowych, ale jeżeli nie można się ścigać „łeb w łeb”, to można przed kimś uciekać albo kogoś gonić. Przyszły sezon będzie bogaty w różne zawody. Moim celem jest zrobienie minimów na mistrzostwa świata oraz Uniwersjadę i powalczenie tam o jak najwyższe lokaty – dodała.