Mistrzostwa Polski w pływaniu. Dwa brązowe medale i dwa minima na Mistrzostwa Europy

W drugim dniu rozgrywanych w Lublinie mistrzostw Polski w pływaniu nasi zawodnicy zdobyli dwa medale i wywalczyli dwa minima na mistrzostwa Europy juniorów.

Wiktoria Guść (Delfin Piotrków), trenująca w Łodzi pod okiem Bartosza Olejarczyka, zajęła trzecie miejsce w wyścigu 200 dow - 2.01, 57. Czwarta była Aleksandra Knop (UKS 190) - 2.01, 77.
Na tym samym dystansie wśród mężczyzn brąz wywalczył Jakub Kraska (AZS) - 1.49,66 (drugi wśród młodzieżowców).
Na 100 klas czwarty był Jan Kałusowski (MKS Trójka) - 1.01,46 (trzeci wśród młodzieżowców).
Minima na mistrzostwa Europy juniorów zdobyli: Wiktoria Guść i Bartosz Skóra (Piątka Konstantynów)