Mistrzostwa Polski w pływaniu. Cztery medale Aleksandry Knop!

Aleksandra Knop
Podczas czwartego dnia zimowych mistrzostw Polski w pływaniu na krótkim basenie, które odbywają się w Bydgoszczy, kolejne medale wywalczyli łódzcy zawodnicy.

W finale 200 m stylem motylkowym kobiet zwyciężyła Aleksandra Knop (2:09.42), która wyprzedziła Klarę Kowalską i Julię Maik. Dla przedstawicielki UKS 190 Łódź był to już czwarty medal wywalczony indywidualnie na zawodach w Bydgoszczy. Wcześniej triumfowała na 400 m stylem zmiennym, a do tego była druga na 400 i 800 m stylem dowolnym.

– Trzeba ciężko trenować, wierzyć w siebie, ale małe szczęście też zawsze pomaga – komentowała łodzianka, która została zgłoszona do rywalizacji w aż dziewięciu konkurencjach. – To zimowy sezon, nie muszę się nastawiać na żadne minima, więc to ja wybierałam sobie starty. W przyszłym sezonie chciałabym zdobyć kwalifikację na mistrzostwa świata i Uniwersjadę – powiedziała.

Dawid Wiekiera zwyciężył na dystansie 200 m stylem klasycznym. Zawodnik Wodnika 29 Tychy uzyskał wynik lepszy od dotychczasowego rekordu Polski. Podopieczny trenera Marka Mroza już kilkanaście dni temu pływał niewiele wolniej od wyniku 2:06.19, który Rafał Kusto zanotował w 2020 roku. Na zawodach Arena Grand Prix w Poznaniu zabrakło mu do tego osiągnięcia jedenastu setnych sekundy. Tym razem osiem długości basenu pokonał w 2:06.08, wyprzedzając Jana Kałusowskiego (Trójka Łódź) i Maksymiliana Cerlicha.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0