Mistrzostwa Polski w kickboksingu. Worek medali łódzkich policjantów ZDJĘCIA

W Żyrardowie odbył się jubileuszowy, X Turniej Mistrzostw Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu. Łódzcy policjanci, wykazując się świetną formą, zdobyli 6 mistrzowskich tytułów i aż 12 medali.

Na starcie stanęło blisko 200 zawodników. Rywalizowali na macie i ringu, w trzech formułach walki ,,stójkowej”, jaką jest Kickboxing w planszy pointfightingu, kicklighcie oraz w ringu w formule K1.
Ośmioosobowa zdobyła łącznie 12 medali, w tym aż 6 tytułów mistrzowskich.\

Na podium stanęli:

podkomisarz Marta Mysur zdobyła Mistrzostwo Polski zajmując I miejsce w walkach kategorii – 65 kilogramów w formule pointfighting, do niej także należy I miejsce w walkach w formule kicklight, oraz II miejsce w formule K1.
Aspirant sztabowa Joanna Pietras- Mięsak zajęła: I miejsce w walkach kategorii + 70 kilogramów w formule pointfighting – Mistrzostwo Polski, I miejsce w walkach w formule kicklight – Mistrzostwo Polski oraz II miejsce w formule K1-Vicemistrzostwo Polski.

Sierżant sztabowy Michał Dałek zdobył brązowy medal zajmując III miejsce w walkach w kategorii + 94 kilogramów w formule pointfighting. Starsza sierżant Natalia Kasprzycka zdobyła dwa złote medale w kategorii -70 kilogramów w formule pointfighting oraz kicklight oraz III miejsce w formule K1. W kategorii walk 89 kilogramów w formule pointfighting mistrzostwo należy do starszego posterunkowego Mateusza Krakowiaka. Brązowy medal, tym samym III miejsce w walkach kategorii+94 kg w formule kicklight należy do starszego posterunkowego Jarosława Książczaka.

Policyjna Kadra Sztuk Walki powołana w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi działa w strukturze nieetatowej. Policjanci, którzy znaleźli się w jej składzie to ludzie z pasją, która pomaga im także realizować nałożone na nich zadania. Funkcjonariusze biorą udział w wydarzeniach organizowanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi, jako grupa realizująca pokazy z zakresu technik i taktyk interwencji policyjnych. Prowadzą zajęcia z wychowania fizycznego dla policjantów, które podnoszą sprawność fizyczną funkcjonariuszy.