Mistrzostwa Polski seniorów w pływaniu. Czwarty złoty medal łodzian!

W drugim dniu pływackich mistrzostw Polski nasi reprezentanci zdobyli czwarty złoty medal.

Jan Kałusowski zwyciężył w wyścigu 100 klas, wynikiem 58,33. Janek ustanowił rekord Polski seniorów i juniorów 18-letnich.
Łódzki dorobek powiększył się też o dwa brązowe krążki. Wywalczyli je: Kamil Kaźmierczak na 50 grzb, wynikiem 23,63 i Jakub Kraska na 200 dow, czasem 1.43,99, ustanawiając rekord Polski juniorów 18-letnich.
Poziom mistrzostw jest bardzo wysoki, a dowodem tego był wyścig na 200 dow kobiet. Aleksandra Polańska z GOS Raszyn przepłynęła ten dystans w czasie 1.56,80. Czwarta na tym dystansie była nasza zawodniczka Milena Karpisz, piąta Ola Knop, a szósta Wiktoria Guść.