OPRAC.:
Łukasz Konstanty
Jekaterina Kurakowa zajęła czwartej miejsce w zmaganiach solistek podczas mistrzostw Europy w łyżwiarstwie figurowym w Espoo. Fot. PAP/EPA/Kimmo Brandt
Jekaterina Kurakowa zajęła czwarte miejsce w rywalizacji solistek w mistrzostwach Europy w łyżwiarstwie figurowym. Polka była w fińskim Espoo piąta po programie krótkim, a w dowolnym uzyskała czwarty wynik w stawce. Zwyciężyła Gruzinka Anastazja Gubanowa.

Jekaterina Kurakowa tuż za podium w Espoo

Nasza zawodniczka zgromadziła 186,90 pkt i przegrała walkę o podium ze Szwajcarką Kimmy Repond - 192,51. Drugie miejsce zajęła Belgijka Loena Hendrickx - 193,48. Gubanowa uzyskała 199,91.

Dla urodzonej w 2002 roku łyżwiarki czwarta pozycja to najlepszy wynik w dotychczasowej karierze. W 2020 roku w Grazie zajęła 10. lokatę, z kolei w ubiegłym roku w Tallinnie uplasowała się na piątej pozycji.

Charlene Guignard i Marco Fabbri najlepsi wśród par tanecznych

Wśród par tanecznych triumfowali Włosi Charlene Guignard i Marco Fabbri, którzy wyprzedzili Brytyjczyków Lilah Fear i Lewisa Gibsona oraz Finów Juulię Turkkilę i Matthiasa Versluisa. Kolejność na podium po sobotnim tańcu dowolnym była identyczna jak po piątkowym tańcu rytmicznym.

Reprezentujący Polskę Anastazja Polibina i Paweł Gołowisznikow po tańcu rytmicznym zajmowali 17. lokatę, a w sobotę awansowali o jedną.