Mistrzostwa Europy. Łodzianin Jan Kałusowski płynął w sztafecie, która była siódma

W finałach czwartego dnia Mistrzostw Europy w pływaniu w Budapeszcie popłynęła polska sztafeta 4x100 m zmiennym mixed.

Zajęła 7. miejsce z czasem 3.49.02, jednak skład zespołu został zupełnie zmieniony w porównaniu z eliminacjami. W finale popłynęli: Kacper Stokowski - 54,38, Jan Kałusowski - 1.00,90, Paulina Peda - 58,94 i Katarzyna Wasick - 54,80. Rano sztafeta: Alicja Tchórz, Jan Kozakiewicz, Jakub Majerski i Kornelia Fedkiewicz uzyskała czas 3.46,43.

W półfinale 50 m motylkowym mężczyzn 8. czas 23,36 i miejsce w jutrzejszym finale wywalczył Konrad Czerniak. Paulina Peda startowała w półfinale 100 m grzbietowym, a jej rezultat 1.00,59 pozwolił jej zająć 15. miejsce.

W porannych eliminacjach w swojej koronnej konkurencji popłynęła Paulina Piechota z UKS 190. Zajęła 15. miejsce z czasem odbiegającym od rekordu życiowego - 16.49,86.

Złotymi medalami zostali wczoraj na mistrzostwach udekorowani: 200 motylkowym K Boglarka Kapas (Węgry) - 2.06,50, 100 m grzbietowym M Robert Glinta (Rumunia) - 52,88, 200 m dowolnym K Barbora Seemanova (Czechy) - 1.56,27, 200 m klasycznym M Anton Chupkow (Rosja) - 2.06,99, 200 m zmiennym M Gonzalez de Oliveira (Hiszpania) - 1.56,78.