MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Miliard transakcji BLIKiem w 2023 roku! Polacy doceniają szereg jego funkcjonalności. Tak wystawisz już nawet czek!

OPRAC.:
Agnieszka Maciuła-Ziomek
Agnieszka Maciuła-Ziomek
Rośnie ilość funkcjonalności BLIKa, a razem z nimi także popularność tego systemu płatności.
Rośnie ilość funkcjonalności BLIKa, a razem z nimi także popularność tego systemu płatności. 123rf.com/leaf
Od stycznia do sierpnia 2023 roku w systemie BLIK zanotowano już ponad miliard transakcji. Polski Standard Płatności właśnie podał najnowsze dane, a my sprawdzamy, za co Polacy kochają BLIK i jaka jest łączna liczba operacji w tym systemie od czasu jego powstania.

Spis treści

BLIK: miliard transakcji w tym roku

Od stycznia do sierpnia 2023 roku użytkownicy BLIK wykonali 1 miliard transakcji. Polski Standard Płatności podkreśla, że to nowy rekord! PSP w komunikacie dodaje, że z systemu coraz częściej korzystają użytkownicy aplikacji mobilnych banków. Do końca czerwca ich liczba wzrosła już do 14 mln.

Godna podziwu jest także ogólna liczba operacji, która w ciągu nieco ponad 8 lat działania BLIKa w naszym kraju wyniosła już 3,8 mld.

Przy użyciu BLIKa możliwe jest prowadzenie płatności online i offline, wpłata i wypłata pieniędzy w bankomatach i realizowanie przelewów na telefon.

System utrzymuje wysokie tempo rozwoju i wzrostu operacji płatniczych. W porównaniu do poprzedniego roku, próg miliarda transakcji został przekroczony w szybszym czasie - zwraca uwagę PSP.

BLIK daje szereg możliwości. W których bankach?

Aktywnie z systemu BLIK korzysta w Polsce ok. 12 mln użytkowników. A zakres usług, które system oferuje, jest imponujący. Od dawna przyzwyczajamy się już do płatności w internecie bez kodu i przelewów na telefon, ale prośby o przelew czy czeki to już stosunkowa nowość.

Warto podkreślić, że płatność BLIKiem dostępna jest w wielu polskich bankach, m.in.:

 • Alior Bank,
 • BNP Paribas
 • Credit Agricole
 • ING Bank Śląski
 • mBank
 • Millenium
 • Nest
 • Pekao
 • PKO BP
 • Pocztowy
 • Santander
 • VeloBank

Część z tych banków oferuje także możliwość zapisania zaufanego odbiorcy, aby uniknąć konieczności wpisywania kodu przy każdego płatności w systemie BLIK. Z takiej opcji skorzystamy w Aliorze, ING, mBanku, Millenium, Santanderze, Pekao i PKO BP. Z kolei płatność bez podawania kodu i potwierdzania możliwa jest na platformie Allegro dla osób korzystających z usług banku PKO BP. W ING i Pekao skorzystamy natomiast ze zleceń płatności powtarzalnych, np. przy okazji opłacania abonamentów czy rachunków.

Dosyć innowacyjne prośby o przelew dostępne są w ING, mBanku i VeloBanku, natomiast czeki BLIKiem wystawimy w Millenium, PKO BP, Santanderze i VeloBanku.

Spośród wszystkich banków najbogatszą ofertę BLIKa ma obecnie ING. Niewiele mniej jego funkcjonalności jest dostępnych Millenium i PKO BP, a sporo z nich znajdziemy także w mBanku, Pekao, Santanderze i Aliorze.

Źródło:

od 7 lat
Wideo

Michał Probierz o Ekstraklasie i Euro

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Miliard transakcji BLIKiem w 2023 roku! Polacy doceniają szereg jego funkcjonalności. Tak wystawisz już nawet czek! - Strefa Biznesu

Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany