Mieszkaniec Widzewa wziął duży kredyt z banku, teraz nie musi go spłacać!

  • Express Ilustrowany

(KZ)

Łodzianin wziął duży kredyt. Gdy przestał spłacać raty, bank sprzedał jego dług. Nowy wierzyciel pozwał go do sądu, ale pozew o zapłatę został oddalony.
 AIP

Mieszkaniec Widzewa wziął z banku ponad 85 tys. zł kredytu, który miał spłacić w 72 ratach, po 1500 zł miesięcznie. Spłacił jedynie 35 tys. zł., a potem przestał płacić raty. Wówczas bank wypowiedział mu umowę, a następnie zażądał spłaty całej zaległej kwoty, w sumie 64,6 tys. zł.

Ponieważ klient i na to wezwanie nie zareagował, bank sprzedał dług funduszowi zajmującymi się ściąganiem wierzytelności, a ten wystąpił do elektronicznego sądu w Lublinie, który wydał nakaz zapłaty. Zadłużony łodzianin złożył sprzeciw do nakazu i sprawa trafiła do widzewskiego Sądu Rejonowego. Okazało się, że dowodami mającymi potwierdzić wysokość długu są kserokopie dokumentów dostarczonych do akt.

Tymczasem dłużnik zakwestionował nie tylko sam dług ale także wysokość wierzytelności i... sąd przyznał mu rację. Wprawdzie na załączonych kserokopiach podana była liczba rat, w których udzielony kredyt miał być spłacany, oraz wysokość miesięcznej raty, jednak fundusz nie przedstawił, które z nieuiszczonych rat kredytu obejmuje pozew oraz nie przedłożono wykazu dokonanych przez kredytobiorcę wpłat. Z tego też powodu nie zostało wykazane, dlaczego aktualny dług wynosi akurat tyle, ile jest w pozwie.

Poza tym dłużnik już po wytoczeniu pozwu wpłacił 1,3 tys. zł, co w żaden sposób nie wpłynęło na wysokość roszczenia, a powinno. Sąd uznał więc, że nie jest możliwa weryfikacja twierdzeń funduszu dotyczących ilości zaległych rat oraz istnienia podstaw do naliczania odsetek, w tym za opóźnienie.

Sąd wezwał nawet fundusz do uzupełnienie dokumentów i wskazania wysokości roszczenia, mając na uwadze ostatnią wpłatę dłużnika, ale żądanie to nie zostało spełnione. W tej sytuacji nie było możliwe ustalenie przez sąd rzeczywistej wysokości długu w sporze między wierzycielem i dłużnikiem. Dlatego sąd oddalił powództwo jako nieudowodnione. Dodatkowo fundusz musiał ponieść koszty opłaty sądowej przekraczające 2,4 tys. zł.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

30.11.2018, 10:21

Straszny z ciebie kiep

07.11.2018, 22:54

Jesteś debilem.Idz do lekarza ,a najlepiej wejdź pod nadjeżdżający pociąg

07.11.2018, 18:05

Zdanowska to zwykła oszustwa, tylko taki sam charakter może ja popierać. Łódź jest w Polsce, Sparta?? Rozumek masz malutki. większość łodzian to tumany, porządni ludzie z was się śmieją.

07.11.2018, 13:15

pozwijcie do sądów samych siebie o to, że byliście nieobecni, gdy bozia rozum dawała!

07.11.2018, 12:44

NOOO mnie namówili bo przestałam słuchać TVP, nie dobrze mi się robi jak słucham nie rzetelnych, kłamliwych inf. Ale z pewnością można ich słuchać jako bajki na dobranoc .W Grunwaldzie zmienią się rządy to zaraz w TVP usłyszymy, że to PiS zapoczątkował inscenizacje bitwy pod Grunwaldem, nie dzięki nim wygraliśmy ją w 1410.

07.11.2018, 12:00

to jest właśnie demokracja, można wyzywać innych i jest fajnie, ale mnie nie daj ( możne nie koniecznie Boże) kolego. Jak można być tak zakompleksionym prostaczkiem????

07.11.2018, 10:51

Też myślę że ścigną go kiedyś.
Za 65000 PLN zajmie się sprawą jakiś prawdziwy prawnik!
Dałbym nawet łapkę w górę, gdyby nie to ciągłe sączenie jadu!
Wszyscy normalnie myślący Łodzianie widzą, że sprawa p. Zdanowskiej była zmontowana tylko po to żeby zablokować jej start w wyborach! PIS bał się UCZCIWEJ rywalizacji, i miał rację!
Łodzianie dali temu wyraz przy urnach! 70% to jest NOKAUT!
To jest ŁÓDŹ! To jest SPARTA!

07.11.2018, 09:05

.

07.11.2018, 08:50

Nie zapłaci? A ja Wam piszę że zapłaci. Bedzie nowy pozew, prawidłowo sprządzony i koleś zapłaci. Hanka też zapłaciła mimo układów. A pan redaktor znalazł temat do zwiększenia poczytalności Expressu więc machnąl artykuł w takiej formie jakiej chcial.

07.11.2018, 08:25

Ty nie znasz królika.

07.11.2018, 05:12

Wziął lajza kredyt teraz się chce ślizgać i tak zapłaci i tak .

07.11.2018, 02:30

PRZYKŁAD IDZIE Z GÓRY. SKORO HANNA Z MOZE TO DLACZEGO NIE ON

06.11.2018, 22:41

znajomi królika (królicy) nie są oszustami... ..są wybierani z woli narodu, za namową TVN i GW, na stołki i inne urzędy.

06.11.2018, 22:00

I nikt nie piętnuje oszusta?

06.11.2018, 21:58

Idź do nich meneliku po zapłatę może dadzą ci pół litra czystej zaznasz trochę luksusu, a nie całe dnie pewnie chlejesz tanie wino.

06.11.2018, 20:20

prawaczki pisowskie mają uszkodzone mózgi.

06.11.2018, 20:09

pełowska świnio