Mieszkańcy wybrali - wygrało 8 projektów

(ls)
Najwięcej, 828, głosów otrzymał od mieszkańców Konstantynowa Łódzkiego projekt doposażenia strażaków chotników z Niesięcina w sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Zadanie, którego koszt oszacowano na 68 tys. 300 zł, zwyciężyło w ramach drugiej edycji budżetu obywatelskiego.

Po zakończonym w niedzielę głosowaniu wyłoniono jeszcze 7 projektów, które zostaną zrealizowane za budżetowe 400 tys. zł. Drugie miejsce (762 głosy) zajęła propozycja kupna namiotu ratowniczego dla druhów z Konstantynowa za 45 tys. zł. Na trzecim miejscu z wynikiem 711 głosów znalazł się projekt kupna i montażu trybuny teleskopowej dla KKS Włókniarz (koszt 60 tys. zł). Konstanty-nowski klub sportowy zostanie także wremontowany w ramach budżetu obywatelskiego 2017. Inwestycja o wartości 35 tys. zł uzyskała 679 głosów. Nieco mniej, bo 623 głosy, zdobyła propozycja powołania trenera osiedlowego dla juniora i seniora (koszt blisko 100 tys. zł).

- Na kolejnym miejscu znalazł się projekt kupna mobilnej sceny za 95 tys. zł, ale przekroczyłby on planowane 400 tys. zł - mówi Kacper Demko z Gminnego Centrum Informacji w Konstantynowie. - Zgodnie z regulaminem weszły w to miejsce kolejne projekty, które mieszczą się w przeznaczonej puli środków.

Mowa o remoncie pomieszczeń w Miejskiej Bibliotece Publicznej za 80 tys. zł, kupnie sprzętu ratowniczego dla harcerzy za ponad 6,5 tys. zł oraz zakupie echosonara z nawigacją GPS za 2 tys. zł.

Suma wyżej wyłonionych projektów wyniosła 396 840 zł, czyli pokryła niemal całą przeznaczoną na ten cel kwotę.

W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego Konstantynowa wzięło udział niemal dwa razy więcej mieszkańców niż w zeszłym roku(była to wówczas pierwsza edycja). Zagłosowało blisko 35 procent konstantynowian - 5257 spośród ponad 15 tys. uprawnionych. Oddano łącznie 8979 głosów (każdy mieszkaniec miał dwa). 178 głosów było nieważnych.

ŻYCZENIA NA OSIEMNASTKĘ
ŻYCZENIA NA 40 URODZINY
ŚREDNIA DŁUGOŚĆ PENISA...

[ZOBACZ TEŻ FILM Sarkofag pary prezydenckiej uszkodzony podczas ekshumacji. "Miał być zamknięty na stałe" (z.news/TVN24)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Sarkofag pary prezydenckiej uszkodzony podczas ekshumacji. "Miał być zamknięty na stałe" (z.news/TVN24)