ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Mieszkańcy stworzyli wystawę... kiczu

(rs)

2016-12-06 16:15

2016-12-06 16:53

Dodaj komentarz

Mieszkańcy stworzyli wystawę... kiczu

(rs)

2016-12-06 16:15

Łabędzie stroszą pióra, na makatkach mądrości w stylu: dobra żona tym się chlubi, że gotuje co mąż lubi. Porcelanowe trąby w górę wznoszą słoniki, oko robią dziewczyny z grających pocztówek, swój wdzięk mają gipsowe i plastikowe pieski oraz kotki. Są też pękate krasnale i zgrabne tancereczki. Na obrazach nie mogło zabraknąć rozpościerających skrzyła aniołów stróży oraz postaci świętych dostojnie wyzłoconych...
1/4

Wszystkie eksponaty pochodzą ze zbiorów domowych mieszkańców Polesia.

(© Paweł Łacheta)

ŻYCZENIA IMIENINOWE, KRÓTKIE ŻYCZENIA IMIENINOWE, WIERSZYKI IMIENINOWE, SMS IMIENINY

To i wiele więcej prezentuje wystawa „Sztuka kiczu, czyli co nas uszczęśliwia”. Do 20 grudnia (w godz. 10 - 18) można ją oglądać w Łodzi w Poleskim Ośrodku Sztuki (ul.
Krzemieniecka 2a). Jak mówi Maria Magdalena Poulain prezes Fundacji 2035, która wraz ze Stowarzyszeniem Obszary Kultury zrealizowała ten projekt, zaczęło się od dyskusji o tym, co ładne, a co brzydkie na osiedlu, jakie malowidła dadzą się zaakceptować, a co jest kiczem. Około setki osób zaangażowało się w gromadzenie zbiorów. Okazały się tak bogate, że ze znacznej części trzeba było zrezygnować. Wystawa jest przyczynkiem do dyskusji o, różnych aspektach pojęcia „kicz” - podsumowuje projekt realizowany w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Nasze Osiedle: Razem decydujemy.

Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się