Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 17godz.
  • 09min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Mieszkańcy Nowosolnej wyjdą na ulice! Nie chcą już dłużej patrzeć jak giną ludzie

(izj)
Liczne protesty mieszkańców Nowosolnej odbywały się m.in. w 2014 r.

Niewykluczone, że już w maju ulice Brzezińska i Pomorska będą ponownie blokowane przez mieszkańców Nowosolnej. Zamierzają oni ponownie protestować, domagając się jak najszybszej budowy obwodnicy Nowosolnej. To reakcja na śmiertelne potrącenie 53-letniej kobiety, do którego doszło w poniedziałek na ul. Wiączyńskiej.

- W 2012 r. ówczesny wiceprezydent Łodzi Radosław Stępień zapewniał, że obwodnica powstanie w ciągu trzech lat - mówi Adam Mentycki, wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Obywatelskiego Obrony Własności i Ochrony Środowiska, które jest organizatorem pikiet. - Teraz dowiadujemy się, że do końca 2017 r. ma być gotowy projekt, a obwodnica dopiero w 2023 r.

W przyszłym tygodniu stowarzyszenie zamierza złożyć doniesienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez władze Łodzi, które jakoby przyczyniły się do poniedziałkowego wypadku poprzez ignorowanie apeli o poprawę bezpieczeństwa.

Wideo

Komentarze 23

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

M
Miasto LDZ

A KOGO OBCHODZI PROWINCJA

P
Piotrek

Wiejskie barany z chowu wsobnego zdebilniałe od wielopokoleniowego krzyżowania się między sobą, od czasu do czasu uzupełniane napływowymi dorobkiewiczami, którym wydaje się, że dom z pustaków pokryty styropianem to rezydencja w Anglii. Durne kmiotki najpierw blokowały budowę, a teraz nagle jej chcą. Ogarnijcie się rednecki bo już nikt nie wie o co chodzi.

S
Stefan

zaorać Nowosolną i problem się sam rozwiąże. Nie znam bardziej kołtuńskiej i paranoicznej społeczności niż mieszkańcy N. Chcą obwodnicy, ale jej nie chcą, bo może im koło okien przebiegać. I teraz znowu będą blokować drogi Bogu ducha winnym ludziom, którzy wracają z pracy do domu. No bo ich ulubione godziny Słusznych Protestów to godziny szczytu, najlepiej w piątek.
Tak naprawdę sami nie wiedzą, czego chcą, ale jak jest okazja utrudnić życie nie związanemu ze sprawą bliźniemu...

G
Gość

Skrzyżowanie to jest nie zrozumiałe dla 90% kierowców.Np. jadąc od Brzezin i chcąc skręcić w prawo w Kasprowicza należy skręcić najpierw w prawo w Grabińską i dopiero w lewo(za linią ciągłą,która jest zawsze wytarta) w Kasprowicza. Jeżeli ktoś ma iloraz inteligencji troszeczkę większy od rozwielitki to ogarnia takie klimaty.Pozdrawiam wszystkich ruszajacych z pod świateł z wciśniętym pedalem w podłogę (tym z prawej strony oczywiście)

t
to obchodzi

Ze dawali marne grosze ? Bierzesz marne grosze i idziesz potem o podwyzszenie do NSA. Biezesz prawnika, ktory wygnegocjuje dla Ciebie dobre pieniadze, umawiasz sie na procent i masz gdzies. Ale ludziom sie wydaje, ze jak sobie drzwi w chalupie wymienili to wartosc domu z automatu idzie o 300% wartosci wzwyz.

p
pare

lat wczesniej jak chcieli zrobic tam porzadek, to sie Ci sami mieszkancy burzli, bo lasy bo srasy, bo inne wygibasy. Teraz gina ludzie, a oni chca obwodnicy ? A moze taniej jakby to przebudowali wyburzajac przy okazji klika ruder tam stojacych zabierajac parking razem z petla pod kosciolem i bedzie ok. Ale nie.... Przeciez nie dogodzisz tym wiesniakom.

:-)

Trudno się nie zgodzić z takim hasłem.
;-)))

x
xx

Taka tam, Pomorska. ,:-)

X
Xx

Pieprzysz głupoty. Idź sie wyspij lepiej.

N
Nowo

szkoda że ów projekt zakładał wyburzenie kilkudziesięciu domów (za marną zapłatę dla rodzin w nich mieszkających) oraz w BARDZO podejrzany sposób został przegłosowany

Ł
Łdz

Jedno lub drugie.
W pierwszym przypadku nie będą widzieć wypadków, a w drugim zaczną ich unikać.

Statystyki tego nie mówią, ale liczba wypadków z pieszymi ofiarami, gdy pieszy NIE MÓGŁ NIC ZROBIĆ, to znikomy margines. W większości przypadków nawet jeśli wina jest po stronie kierowcy, to pieszy był w stanie uniknąć śmierci. To są te liczne przypadki, gdy pieszy miał zielone i nie patrzył, gdy pieszy miał pasy, itd. I nieważne jak bardzo kierowca był winien, ważne że pieszy mógł przeżyć.

R
ROZWIĄZANIE

Mam proste rozwiązanie , wywrotkę ziemi na środku i oznakowanie o ruchu okrężnym , problem się sam rozwiąże. Tylko niech jedna czy druga pała od zarządców drogi zastanowi się dłużej niż 2 sekundy.

j
jarek

no to jak wam się to pojebane skrzyżowanie podoba to po cholerę protestujecie?

C
Czytelnik

Mają 5 m do przejścia dla pieszych ale k... się ładują prosto pod koła bo bliżej...

C
Cyklon-be

Ta projektowana obwodnica nie ma prawa nigdy powstać ! to jakaś paranoja - obwodnica jednego skrzyżowania z SZEŚCIOMA dużymi skrzyżowaniami wydłużająca dojazd do autostrady o 50%

Dodaj ogłoszenie