MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Miejskie baseny będą pod specjalnym nadzorem

(izj)
brak
Podwójne ogrodzenie oraz bardzo dokładne kamery monitoringu – to tylko część nowych rozwiązań, jakie zdecydowano się zastosować w części zewnętrznej miejskiej pływalni Wodny Raj na Teofilowie. Mają one pomóc pracownikom obiektu w działaniach przeciwko chuliganom.

Do wybryków z ich udziałem dochodziło kilkukrotnie w ubiegłym roku. Jedno z takich zdarzeń skończyło się m.in. wrzuceniem ratownika do basenu. Część pod chmurką obiektu na Teofilowie, podobnie jak basen im. Promienistych przy ul. Głowackiego na Bałutach oraz kąpieliska w Arturówku i na Stawach Jana, będzie otwarta od soboty.

– Ogrodzenie wokół Wodnego Raju to płot palikowy – mówi Eryk Rawicki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi, który sprawuje pieczę nad dwoma miejskimi basenami i kąpieliskami. – Kiedy był tylko jeden, zdarzało się, że podawano sobie przez niego alkohol, którego nie można wnosić na teren obiektu. Teraz ogrodzenie zewnętrzne ma 2,8 m wysokości, a wewnętrzne, także zbudowane z palików, 2,2 m wysokości. Między jednym a drugim jest 1,1 m odległości. Paliki są bardzo blisko siebie. Nie ma więc szans na przekazywanie sobie czegokolwiek. W innym miejscu z kolei, w którym przeskakiwano przez ogrodzenie, będzie uruchomiony punkt gastronomiczny z rozstawionym grillem. Kto więc przeskoczyć może się poparzyć.

Na całym terenie części zewnętrznej basenu zamontowano 14 kamer monitoringu. W identycznej liczbie zainstalowano je na terenie basenu im. Promienistych. W obu pływalniach wymieniono też firmę ochroniarską. Dwóch jej pracowników będzie stale patrolować teren wokół każdego z basenów, a trzecia osoba będzie śledziła obraz z kamer monitoringu. W obu miejscach będą też działały na stałe dwuosobowe posterunki Straży Miejskiej, która może karać za zakłócanie porządku mandatami w wysokości od 20 do 500 zł oraz za spożywanie alkoholu – w wysokości 100 zł.

Nad bezpieczeństwem na basenach będzie też czuwać po czterech ratowników na każdym basenie (po trzech na kąpieliskach).

WALIA IRLANDIA 25.06 GDZIE OBEJRZEĆ WALIA IRLANDIA TRANSMISJA W TV GDZIE WALIA IRLANDIA STREAM GDZIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany