Międzynarodowa Liga Pływacka. Łodzianin Jakub Kraska pobił swój życiowy rekord

W każdy weekend września Międzynarodowa Liga Pływacka rozgrywa swoje eliminacyjne mecze na pływalni w Neapolu. W siódmym meczu startuje dziewiątka polskich reprezentantów.

Łodzianin Jakub Kraska w barwach New York Breakers na dystansie 50 m dowolnym zajął 6. miejsce z rekordem życiowym 21,46. Płynął także w dwóch wyścigach sztafetowych. Na dystansie 4x100 m dowolnym na pierwszej zmianie uzyskał 47,17, a jego zespół zajął 3. miejsce. Zmienna sztafeta NYB zajęła 4. miejsce, a Kraska ostatnią zmianę przepłynął w czasie 46,30.
Katarzyna Wasick, która startuje w Toronto Titans wygrała 50 m dowolnym czasem 23,40. Pierwsze miejsce zajęła także Alicja Tchórz (NYB) na dystansie 50 m grzbietowym - 26,38. W konkurencji 50 m klasycznym 4. pozycję zajęła Dominika Sztandera (Toronto Titans) z czasem 30,10. Na dystansie 100 m motylkowym walczyło dwóch Polaków. Marcin Cieślak (Cali Condors) był czwarty i uzyskał czas 50,36. Był minimalnie lepszy od Jakuba Majerskiego (NY Breakers) 50,39. Paulina Peda (NYB) była szósta na 50 m - 26,96 i 200 m grzbietowym - 2.06,05. Także na szóstej pozycji uplasowała się Kornelia Fiedkiewicz (NYB) na 50 m dowolnym - 24,57.