Miedz przegrywa z Widzewem 0:1. Łodzianie pokonują rywala i zapewniają sobie pozostanie w Ekstraklasie!

Tomasz Jabłoński
Widzew zwycięża w meczu z Miedzią i zapewnia sobie pozostanie w Ekstraklasie. To nie był łatwy mecz, to nie był też piękny mecz, ale najważniejsze, że zwycięski! Dzięki pięknej akcji Dominika Kuna łodzianie wracają z kompletem punktów.

Miedź Widzew na żywo

Wynik meczu Miedź Widzew 0:0
Koniec meczu - Widzew zwycięża w Legnicy.
95' Rzut rożny dla Widzewa
Czorbadżijski za Stępińskiego
92' Hansen z 16 metrów i rzut rożny dla Widzewa
Sędzia dolicza 6 minut
Teraz świetnie powalczył Zjawiński - rzut rożny dla łodzian
Piękna akcja, indywidualna Dominika, który minął rywali i mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi.
GOOOOOLLLLL DOMINIK KUN!
Milos i Pawłowski schodzą z boiska w ich miejsce Zjawiński i Kreuzriegler
85' Strzał Hanouska, ale zbyt lekki i Abramowicz wybija piłkę.
Widzew od kilku minut w opałach - to Miedź atakuje
82' I znów rzut wolny dla Miedzi - tym razem strzał prosto w mur.
79' Znów świetna akcja Miedzi i znów o szczęściu mogą mówić łodzianie
Zmiana w Widzewie Kun i Hansen za Shehu i Sancheza
Miedź powinna teraz prowadzić! Świetny strzał z wolnego i piłkę z linii bramkowej wybija Stępiński! 76' Faul Shehu - będzie groźnie - około 20 metrów od bramki Ravasa
75' Zmiana w drużynie Miedzi
72' Widać, że grają ze sobą drużyny, które zajmują dolne rejony tabeli
67' Mało płynnych akcji, sporo szarpanych akcji i drobnych fauli
63' Teraz Miedź w ataku, ale Widzew uważny w obronie
58' Ależ BOMBA Pawłowskiego! Znów minimalnie niecelnie!
55' Miedź zamknięta, nie może wyjść z własnej połowy, tylko wciąż nie ma bramki
53' Ładna akcja Widzewa, płynna, szybka, dośrodkowanie Pawłowskiego, strzał Zielińskiego i bramkarz ratuje Miedź
51' Błąd Milosa i było groźnie pod bramką Ravasa
50' Carolina przeprowadził groźną akcję
49' Na boisku bez zmian - sporo gry w środkowej strefie boiska.
46' GRAMY
Koniec pierwszej połowy meczu
47' Rut wolny dla Widzewa - obrońcy wybijają piłkę
45' Sędzia przedłuża 1 połowę o 2 minuty
42' Znów akcja Pawłowskiego, znów świetnie wpadł w pole karne i znów zabrakło celnego strzału.
39' Faulowany Shehu
Widzew z lekką przewagą, ale wciąż łodzianie nie potrafią trafić do siatki
35' Ravas od bramki.
32' Piękna akcja Pawłowskiego, ale strzał niecelny
31' Velkovski z dystansu, ale daleko od słupka
PAWŁOWSKI z rzutu wolnego w poprzeczkę! Dobijał Żyro na pusta bramkę, ale... przestrzelił...
28' Faulowany Sanchez. Rzut wolny z około 25 metrów.
26' sporo walki w środku boiska.
23' Widzew na połowie Miedzi, łodzianie próbują, ale są zbyt wolni bardzo przewidywalni.
20' Żółta kartka dla Żyry za faul.
17' Widzew w ataku pozycyjnym. Łodzianie grają jednak wolno i schematycznie.
Jak spadać, to z hukiem - taki transparent wywiesili kibice Miedzi __14' Wolny dla Miedzi.
12' W odpowiedzi soczyste uderzenie Shehu z okoo 20 metrów, ale piłka o kilka cm mija słupek bramki Miedzi
9' Słupek ratuje piłkarzy Widzewa! Silnie wrzucona piłka w pole karne, paruje ją bramkarz, ale jest dobitka, która ląduje na słupku bramki Ravasa.
6' Dobra akcja Widzewa, Pawłowski wpadł w pole karne, zagrał do Milosa i ten strzelił silnie, ale nad poprzeczką.
3' Aut dla Miedzi. Piłka wrzucona w pole karne łodzian, ale sytuacja zażegnana przez Żyrę.
2' Widzew bez zmiany stylu gry. Łodzianie akcje rozpoczynają od tyłu.
1' Gramy!
Przypomnijmy, że jeśli Widzew wygra dziś z Miedzią, definitywnie zapewni sobie pozostanie w Ekstraklasie bez względu na wyniki innych drużyn.
W Legnicy piękna pogoda, piłkarze kończą rozgrzewkę.

Skład Widzewa na mecz z Miedzią
Widzew:
Ravas – Stępiński, Szota, Żyro – Zieliński, Shehu, Hanousek, Milos – Terpiłowski, Pawłowski – Sanchez

Rezerwowi: Wrąbel – Czorbadżijski, Kreuzriegler, Ciganiks, Nunes, Kun, Letniowski, Normann Hansen, Zjawiński

Miedź:
Abramowicz – Gulen, Mijusković, Niewulis, Carolina – Chuca, Tront – Drachal, Dominguez, Velkovski – Henriquez

Rezerwowi: Lenarcik – Matynia, MAtuszek, Drygas, Kostka, Naveda, Kobacki, Narsingh, Obieta

To już naprawdę ostatni moment, by Widzew przebudził się i chociaż w części zatarł fatalne wrażenie, jakie zaprezentował swoją grą i wynikami w ostatnich tygodniach. Drużyna Janusza Niedźwiedzia jedzie do Legnicy, której piłkarze już pożegnali się z ekstraklasą. Miedź jest już drużyną zdegradowaną. Nie oznacza to jednak, że przed własną publicznością miejscowi piłkarze nie będą chcieli pokazać się i zabrać punkty Widzewowi.

Trener Grzegorz Mokry przyznał niedawno, że cele jego zespołu są dwa – nie zostać najsłabiej punktującym spadkowiczem ostatnich sezonów oraz wyprzedzić Lechię Gdańsk. Dla trenera Mokrego spotkanie z Widzewem będzie meczem numer 19 na poziomie Ekstraklasy. W dotychczasowych 18 szkoleniowiec Miedzi odniósł 3 zwycięstwa, zanotował 7 remisów, a 8 razy przegrał.
Kibice Widzewa liczą, że dziś łodzianie zagrają mecz na tzw. przełamanie i końcówka ligi będzie już po myśli fanów czerwono-biało-czerwonych.

Początek meczu Miedź Legnica – Widzew Łódź w poniedziałek o godzinie 19:00.

Widzew Łódź. Jak dobrze znasz historię Widzewa? Czy jesteś p...