Michał Probierz zdobył pierwsze 3 punkty z Arisem Saloniki

the12
Roger Gorączniak (Ekstraklasa.net)
Michał Probierz odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w lidze greckiej. Prowadzony przez polskiego trenera Aris Saloniki wygrał z OFI Kreta 1:0 (1:0).

Zwycięstwo, zapewnił Ioannis Gianniotas w 31. minucie. Gianniotas ma dopiero 18 lat, a w lidze zadebiutował dopiero po przyjściu Michała Probierza.

OFI doznało dopiero drugiej porażki, przerywając trwającą od sześciu spotkań passę bez przegranej. Dla Arisu było to natomiast dopiero pierwsze zwycięstwo w meczu ligowym.

Drużyna trenera z Polski od 78. minucie grała w osłabieniu, po czerwonej kartce dla Javiera Umbidesa. Aris kończył jednak mecz w... przewadze, gdyż w końcówce z boiska zostali wyrzuceni Evangelos Mantzios i Stathis Tavlaridis.

Michał Probierz prowadził drużynę z Salonik dopiero w drugim meczu ligowym. W poprzedniej kolejce Aris przegrał przed własną publicznością z Olympiakosem Pireus 2:3 (0:2). W tej chwili drużyna Polaka zajmuje 12. miejsce w lidze, z dorobkiem siedmiu punktów w ośmiu meczach.