MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Miasto podpisało umowę na dzierżawę terenu pod budowę farmy fotowoltaicznej

Karolina Brózda
Karolina Brózda
Grzegorz Kozieł
Burmistrz Brzezin Ilona Skipor podpisała umowę na dzierżawę terenu przy ul. Wojska Polskiego.

Dzierżawcami są firmy Expanse Plus Sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi oraz EFE Romania S.A. z siedzibą w Warszawie, reprezentował je Zbigniew Górczak. Firmy te zostały wyłonione podczas przetargu na dzierżawę na początku grudnia.

Dzierżawa, na którą zgodę wyrazili miejscy radni, dotyczy sześciu działek o łącznej powierzchni ponad 10 hektarów. Inwestor zobowiązał się na nich wybudować i eksploatować farmę fotowoltaiczną wraz z niezbędną infrastrukturą elektroenergetyczną oraz pomieszczeniem technicznym. Teren został wydzierżawiony na 29 lat. Po tym okresie grunty wrócą do miasta.

Z tytułu dzierżawy miasto otrzyma roczny czynsz w wysokości 14,5 tysiąca złotych za 1 hektar powierzchni faktycznie zajętej przez farmę fotowoltaiczną oraz 500 zł za 1 hektar powierzchni niewykorzystanej pod farmę fotowoltaiczną (plus 23 proc. VAT). Czynsz ten będzie płacony rocznie, począwszy od pierwszego roku, w którym zostanie rozpoczęta budowa farmy, a ta planowana jest na przyszły rok, najpóźniej do połowy 2022 roku.
Do czasu rozpoczęcia budowy dzierżawca zobowiązał się płacić czynsz w wysokości 500 zł za hektar oraz udostępnić na cele rolne teren dotychczasowemu dzierżawcy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany