reklama

Miasto dopłaci do wymiany pieców!

Piotr Jach
Miasto zamierza dotować wymianę pieców z rezerwy kryzysowej - mówi prezydent Hanna Zdanowska.
Łódź wypowiada wojnę smogowi Magistrat będzie dofinansowywał wymianę trujących pieców węglowych na bardziej ekologiczne źródła ciepła.

Minimum 9 milionów złotych w ciągu trzech lat przeznaczy Łódź na walkę ze smogiem. Miasto zamierza wspierać finansowo wymianę najbardziej trujących powietrze pieców węglowych i innych nieekologicznych źródeł ciepła, które w niemal 70 proc. odpowiadają za złą jakość powietrza, którym oddychamy w mieście.

SAPPORO RELACJA NA ŻYWO

- 16 lutego pod obrady Rady Miejskiej zgłaszam projekt uchwały dotyczącej udzielania dotacji na wymianę indywidualnych źródeł ciepła - zapowiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska na konferencji w ogrzewanym piecem mieszkaniu przy ul. Piotrkowskiej 31. - Z rezerwy kryzysowej, którą - jak się okazało - możemy na ten cel przeznaczyć, do 2019 r. wyasygnujemy rokrocznie po 3 miliony złotych na wymianę pieców; o dotacje będą się mogły ubiegać zarówno wspólnoty mieszkańców, jak i osoby indywidualne.

Projekt zakłada - wszędzie, gdzie to tylko jest możliwe - ułatwienie posiadaczom tradycyjnych pieców podłączenie się do miejskiej sieci ciepłowniczej albo do gazociągu, co umożliwi zmianę ogrzewania z węglowego na gazowe.

Miasto zamierza dofinansowywać zakupy pieców oraz przyłączeń do sieci c.o. lub gazociągu, jak również montaż instalacji rozprowadzających. W przypadku wspólnot dotacja może sięgnąć kwoty 50 tys. zł. Ile będzie wynosić dla osób prywatnych, mniejszych obiektów wielomieszkaniowych i domów jednorodzinnych - okaże się w najbliższym czasie.

Miasto będzie czynić starania o zwiększenie funduszy na walkę ze smogiem. Miejska dotacja nie wykluczy ubiegania się o dofinansowanie wymiany pieców z innych źródeł.

Przepis na pyszne faworki
Przepis na kruche chrusty
AGENT GWIAZDY 2 KIEDY DRUGA EDYCJA AGENTA?
WIERSZYKI NA WALENTYNKI
ŻYCZENIA NA WALENTYNKI, WALENTYNKI SMSY, WALENTYNKI WIERSZYKI, WALENTYNKI 2017

[ZOBACZ FILM Zwłoki mężczyzny ukryte w studni (x.news/NTL Radomsko Sp. z o.o.)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ FILM Zwłoki mężczyzny ukryte w studni (x.news/NTL Radomsko Sp. z o.o.)