Medale naszych zawodników na mistrzostwach Polski w pływaniu na wodach otwartych

Na łódzkich pływakach możemy polegać jak na Zawiszy.

Gdzie się w Polsce nie pojawią, tam zawsze należą do najlepszych, zdobywają medale. Na jeziorze Pogoria III w Dąbrowie Górniczej zostały rozegrane mistrzostwa Polski w pływaniu na wodach otwartych. Naszych zawodników na takiej imprezie nie mogło oczywiście zabraknąć. Co najważniejsze wrócili z niej z sukcesami
Bardzo dobrze spisali się reprezentanci UKS 190. W wyścigu na dystansie 2,5 km juniorów 14letnich zwyciężyła Julia Kossowska z UKS 190, a w rywalizacji chłopców czwarte miejsce zajął Franciszek Jarczewski. W 5 kilometrowym wyścigu 15 latków czwarty był Sergiusz Głowacki. Srebrny medal na dystansie 7,5 km w kategorii 1718 letnich juniorek wywalczyła Karolina Piechota.Jej siostra Paulina została mistrzynią Polski na 10 km w grupie wiekowej 1923 lata. Trzecie miejsce w tym wyścigu zajęła Aleksandra Bednarek z UKS 149.
Mistrzami Polski w kategorii open na dystansie 10 km zostali zawodnicy AZS Olsztyn: Justyna Burska (wychowanka Piątki Konstantynów) i Krzysztof Pielowski. Wielkie brawa dla naszych zawodników.