Medale mistrzostw Polski zawodników UKS Kendo Łódź

Kolejne sukcesy odnotowali zawodnicy UKS Kendo.

Łodzianie zdobyli sześć tytułów mistrzów i wicemistrzów Polski w sześciu z ośmiu konkurencji krajowego championatu dzieci, juniorów i młodzieży, który odbył się w Katowicach.

Największy sukces odniósł Kacper Loren, zwyciężając w dwóch kategoriach - juniorów (16-18 lat) i młodzieży (16- -24), powtarzając tym samym swój wynik sprzed roku. Kacper miał też duży wkład w wywalczenie przez drużynę srebrnego medalu i tytułu drużynowych wicemistrzów Polski.

Sukcesem zakończył się także start najmłodszego członka łódzkiego zespołu, Macieja Wojcieszka, który zdobył dwa medale, pierwsze miejsce w konkurencji walk punktowanych, natomiast w konkurencji demonstracji technik zdobył tytuł wicemistrza Polski. Zawodnik ten wspólnie ze swoim bratem Antkiem i Igorem Rochmińskim wywalczyli srebrny medal w turnieju drużynowym w kategorii dzieci i juniorów młodszych (9-15 lat). Igor zdobył także 3. miejsce i brązowy medal w kategorii juniorów młodszych (13-15 lat). Na mistrzostwach byli też Dominik Żak i Mateusz Kruszyński.

Wszystkie te sukcesy ogromnie ucieszyły Włodzimierza Małeckiego, prezesa klubu UKS Kendo Łódź, który za naszym pośrednictwem składa serdeczne gratulacje i podziękowania dla całej drużyny i każdego zawodnika z osobna.
Jednocześnie prezes przekazuje duże słowa uznania dla rodziców zawodników, bowiem bez ich wielkiego zaangażowania i olbrzymiej pomocy, takie sukcesy nie byłyby możliwe.