Medale łódzkich pływaków

Młodzi pływacy MKS Trójka
Młodzi pływacy MKS Trójka archiwum
Bardzo dobrze spisali się łódzcy juniorzy w Mistrzostwach Polski w pływaniu 15-latków, rozegranych w Dębicy.

Najlepszym zawodnikiem trzydniowych zmagań został Adam Staniszewski z MKS Trójka Łódż. Podopieczny trenera Macieja Młynarczyka uzyskał najwartościowszy rezultat zawodów na dystansie 400 m dowolnym - 4:07,71, zdobył kolejne dwa złote medale na 200 m dowolnym - 1:56,87 i 1500 m dowolnym - 16:27,72 oraz dwa brązowe krążki w konkurencjach 50 m dowolnym - 25,06 i 100 m dowolnym - 54,44. Wszystkie wyniki są nowymi rekordami okręgu łódzkiego 15-latków, a czasy na 200, 400 i 1500 m także 16-latków.
Brązowe medale dla Trójki zdobyli także Michał Galus bardzo dobrym rezultatem na 200 m motylkowym - 2:11,91 oraz sztafeta chłopców 4x200 m dowolnym w składzie: Galus, Staniszewski, Maciej Cichoń i Grzegorz Umiński.
Dwa medale wywalczyła w mistrzostwach zawodniczka Startu Łódź, Agnieszka Ścieszko. Złoty w konkurencji 50 m motylkowym - 29,11 oraz brązowy na dystansie 100 m motylkowym czasem 1:05,34, który jest rekordem okręgu łódzkiego 15-latków. Trenerem mistrzyni Polski jest Tomasz Melka.
Finałowe miejsca (4-8) zajęli jeszcze: Magdalena Różycka, Mateusz Frątczak, Aleksandra Jończyk (Jedynka Łódź), Krzysztof Ścibiorek (Start).
Medale zawodników UKS Piątka Konstantynów, która w klasyfikacji medalowej zajęła pierwsze miejsce: Michał Pierzyński 3 złote 50 m klasycznym - 31,36 (w eliminacjach 31,03, rekord okręgu 15 lat), 100 m klas. - 1:08,96, 200 m klas. - 2:27,60, 200 m zmiennym - 2:14,04 (rek. okręgu 15 lat), Milena Karpisz 3 złote 200 m dowolnym - 2:06,10 (rek. Okręgu 15 lat), 400 m dow. - 4:25,26 (rek. okręgu 15 lat), 800 m dow - 9:11,70. Anna Nita brązowy na 800 m dow. - 9:16,59. Trener Mariusz Wędrychowicz.
Finały: Paulina Woźniczak (Olimpijczyk Aleksandrów Łódzki), Jakub Kowalczyk (Nawa Skierniewice).