Mecz Ursus Warszawa - Widzew Łódź [RELACJA NA ŻYWO]

oprac. BAJ, WW. (bart)
Fani widzewiaków czekają na takie momenty
Fani widzewiaków czekają na takie momenty łukasz kasprzak
Dziś o 15 Widzew rozegrał wyjazdowy mecz z Ursusem Warszawa. Łodzianie po słabym spotkaniu tylko zremisowali 1:1.

REAL MADRYT - ATLETICO MADRYT NA ŻYWO

URSUS WARSZAWA - WIDZEW ŁÓDŹ 1:1

Żeby odświeżyć stronę, należy wcisnąć F5

KONIEC MECZU! Widzew po bardzo słabym spotkaniu remisuje i traci punkty. Brak pomysłu na grę, szkoda tych punktów. Gdyby nie Wolański Widzew mogłby nawet przegrać

93' Widzew przy piłce. 4 minuty doliczone.

92' Krzywicki sam na sam ale wyszlo jak zwykle. Trafił w bramkarza.

90' Wolny Widzewa. Bedzie szansa. Nic z tego. Gospodarze wychodza z kontra

88' Gra Widzewa dziś wygląda tragicznie. Nie mają pomysłu na grę. Ciężko bedzie dzis o 3 punkty.

86' Teraz Widzew zmarnował szansę na prowadzenie. Piłka wychodzi na aut dla łodzian.

85' Teraz wolny dla Widzewa. Mąka na spalonym.

83' Rzut rożny dla Ursusa. Wolański łapie.

81' Zmiana w Widzewie. Krzywicki na boisko a Kazimierowicz schodzi.

80' GOL dla dospodarzy

Barmka samobójcza. Mamy remis

78' Rzut rozny dla Ursusa. Strzał potężny i znów najlepszy piłkarz meczu Patryk Wolański

77' Widzew teraz gra piłką. Dłużej utrzymujemy się przy piłce.

74, Znakomity strzał z woleja na bramkę Widzewa i poraz kolejny Wolański ratuje drużynę. Brawo Patryk!

72' Gospodarze chcą wyrównać, Widzew czeka na kontrę.

70' Goooooooooooooooool

Z rzutu rożnego i główka Okuniewicza i Widzew prowadzi!

69' Wkońcu Widzew ma rzut wolny. Zle się dzieje, Widzew gra zbyt wolno.

Kamiński schodzi, Okuniewicz na boisku

66' Kolejny strzał na bramkę Widzewa na szczęście zbyt lekki. Okuniewicz przygotowany do wejścia. Widzew gra bardzo zle

64' Teraz z rzutu wolnego na bramkę Widzewa ale Wolański znakomicie broni. Gospodarze teraz atakują

63' Widzew cały czas próbuje grać gòrą na Kamińskiego. Bezskutecznie.

61' Groźna akcja gospodarzy. Wolański na posterunku. Gromek kuleje. Będzie chyba zmiana we Widzewie.

60' Radwański beznadziejnie z rogu i Ursus od bramki

59' Pilka wychodzi na rzut rożny.

58' Wolny dla Widzewa!

56' Rzut wolny dla gospodarzy.Zawodnik Ursusa wysoko nad bramkę. Rozpocznie Wolański

54' Ładna piłka do Kamińskiego ale piłkarzv Widzewa na spalonym.

53' Brakuje komunikacji między piłkarzami Widzewa. Ale łodzianie atakują.

50' teraz miał szansę Mąka wpadł w pole karne niestety źle dograł. Widzew atakuje.

48' Mąka znakomicie do Michalskiego ten drugi uderzył ale niecelnie. Od bramki gospodarze

47' Widzew agresywnie od samego początku

46' Sędzia rozpoczął drugą połowę meczu. Obie drużyny bez zmian

Zapraszamy po przerwie.

45' Koniec pierwszej połowy!!! Sędzie nie doliczył ani minuty. Ciężko się gra Widzewowi na boisku Ursusa. Przydałoby się więcej odwagi i zdecydowania w ofensywie. Czy trener Przemysław Cecherz wykorzysta przerwę, by wstrząsnąć zespołem?

44' Bez kłopotów Wolański po zbyt lekkim strzale Patryka Kamińskiego. Skończyło się na strachu po niezłej akcji gospodarzy.

43' Żółta kartka dla Kamińskiego po brzydkim faulu na rywalu. Poszkodowany to Maciej Prusinowski.

41' Znów brak pomysłu w akcjach Widzewa, robi się brzydki mecz w końcówce pierwszej połowy.

39' Spokojnie w łódzkiej defensywie: interweniują po kolei - Gromek i Rodak.

38' Jest rzut wolny, ale dla Ursusa, na wysokości pola karnego Widzewa...

37' Zawodnicy Widzewa kilka razy padają na murawę po starciach z rywalami. Gwizdek sędziego jednak milczy.

35' Wolny dla Ursusa, po ręce Kazimierowicza, mocno poirytowanego decyzją arbitra. Na szczęście Wolański na posterunku.

34' Rzut wolny dla Widzewa, już na połowie rywali, po faulu na Kamińskim.

33' Mocny strzał Macieja Prusinowskiego, obok słupka bramki Widzewa. Kartonik dla Mąki oznacza jego absencję w kolejnym meczu, z Huraganem Wołomin. Niedobrze!

32' Daniel Mąka pada w polu karnym i otrzymuje żółtą kartkę za próbę wymuszenia jedenastki.

31' Próba uderzenia Tlagi - głową, lobem, nad wychodzącym Haluchem. Minimalnie za wysoko!

29' Teraz atak Ursusa, ale Wolański spokojnie interweniuje.

27' I znów róg dla Widzewa, po którym Haluch gubi piłkę, a strzał Radwańskiego blokują obrońcy. Widzew ma przewagę!

23' Wreszcie groźna akcja! Fatalny błąd bramkarza Ursusa, strzelał Mąka, a Haluch z kłopotami na rzut rożny...szkoda tej sytuacji, bo po kornerze wybijają Warszawiacy.

21' Sprytnie próbował ze skrzydła Daniel Mąka, ale zbyt mocne zagranie, prostopadle, w stronę Kamińskiego. Ciężko idzie!

21' Widzewiacy mają kłopoty z konstruowaniem akcji, to efekt skutecznego pressingu miejscowych.

19' Po rzucie rożnym piąstkuje Wolański, a w polu sytuację wyjaśnia dobrze ustawiony Tlaga.

18' Groźnie pod bramką Widzewa! I to "z niczego", piłka odbija się rykoszetem od jednego z obrońców i wychodzi na róg...

16' Dobrze w defensywie Olczak, stopujący kontrę rywali.

14' Zwraca uwagę pieczołowitość, z jaką rywale pilnują Daniela Mąkę. Łódzki skrzydłowy skutecznie odcinany od podań.

13' Okres bezbarwnej gry, częściej przy piłce gospodarze, ale Widzew skoncentrowany w defensywie.

12' Pierwsza interwencja Wolańskiego. Strzelał Szkopiński, ale zbyt słabo, by zaskoczyć bramkarza Widzewa.

10' Michalski na spalonym po nieudanej kontrze.

8' Nikt nie zamknął akcji po centrze Olczaka, szkoda, była okazja!

7' Odważna szarża Marcina Kozłowskiego prawą stroną i pierwszy korner dla łódzkiej drużyny.

6' Mamy pierwszą groźną akcję Widzewa! Podanie Tlagi do Kamińskiego, który uderza z pierwszej piłki i trafia w boczną siatkę. Widzew zaczyna łapać rytm gry.

3' Pierwsze minuty wyrównane. Faul na Michalskim blisko linii środkowej. W defensywie Widzewa jednak Olczak gra drugiego stopera - Tlaga ustawiony w linii pomocy, razem z Kazimierowiczem tworzą duet pomocników defensywnych.

1' Mecz zaczął się z pięciominutowym opóźnieniem.

1' Piłkarze obu drużyn wychodzą z szatni. Ursus prowadzony przez Ariela Jakubowskiego, nowego-starego trenera, który wraca dzisiejszym meczem na ławkę zespołu z Warszawy. To były piłkarz m.in. ŁKS. Czyżby mecz z podtekstem???

Do meczu: 6 minut. Meczu nie obejrzą kibice Widzewa w zorganizowanej grupie - ciąży na nich zakaz stadionowy. Na meczu jest natomiast Zbigniew Boniek, prezes PZPN.

Do meczu: 9 minut. Mecz na stadionie Ursusa w Warszawie poprowadzi sędzia z Białegostoku, Łukasz Kuźma. Drużyny zakończyły rozgrzewkę.

Do meczu: 15 minut. Rezerwowi Widzewa: Humerski, Baran, Czaplarski, Broniszewski, Możdżonek, Okuniewicz, Krzywicki.
Ursus Warszawa: Haluch - Kabala, Zawadka, Skowroński, Baranowski, Prusinowski, Słomka, Koriażnow, Maciej Mąka, Szkopiński, Patryk Kamiński. Rezerwowi: Selerski, Cegiełka, Maślanka, Ambrozik, Kołosowski, Łuczyk, Pikus.

Do meczu: 25 minut. A oto wyjściowa jedenasta Widzewa: Wolański - Kozłowski, Rodak, Tlaga, Gromek - Michalski, Olczak, Kazimierowicz, Radwański, Mąka - Kamiński.

Do meczu: 30 minut. Rozpoczęła się rozgrzewka na stadionie Ursusa. W podstawowej jedenastce Widzewa dwie oczekiwane zmiany, obie w defensywie. Na środku obrony zagra Kamil Tlaga (nie może wystąpić odsunięty za kartki Zieleniecki), a na lewą stronę bloku defensywnego powraca Bartłomiej Gromek.

Sytuacja w tabeli grupy I przecież nie kłamie.

Po 25. kolejce sezonu 2016/2017 podopieczni trenera Przemysława Cecherza na pewno nie awansują, tracą bowiem do ŁKS i Finishparkietu odpowiednio sześć oraz cztery punkty. Natomiast plasujące się tuż za łodzianami rezerwy Legii mają na koncie o dwa „oczka” mniej. Mogłyby więc wykorzystać ewentualną wpadkę Widzewa.

Od początku rundy wiosennej było wiadomo, że atutem widzewiaków powinien być fakt, iż rozegrają aż jedenaście spotkań na nowym stadionie przy al. Piłsudskiego.

Jednak, aby nadal zachować choć trochę realną szansę na nawiązanie walki o awans do III ligi, jest jasne, że zawodnicy Cecherza muszą również zwyciężać na obcych stadionach.

Umówmy się – teoretycznie akurat Ursus (zajmujący obecnie trzynaste miejsce) nie powinien sprawić widzewiakom zbyt wielkich problemów. Przecież wiosną wywalczył zaledwie dwa punkty (zremisował z Sokołem Aleksandrów Łódzki i Motorem Lubawa). Ciekawe także, iż ze zgromadzonych dotychczas 26 punktów więcej zdobył na obcych boiskach (15) wobec jedynie 11 w Warszawie.

Jednak jesteśmy bardzo dalecy od tezy, iż goście powinni się czuć zwycięzcami jeszcze przed pierwszym gwizdkiem arbitra. Wręcz przeciwnie – mogą się spodziewać determinacji przeciwników, dodatkowo mobilizowanych przez nowego szkoleniowca Ariela Jakubowskiego. Potencjał personalny Widzewa jest z całą pewnością znacznie większy, ale to trzeba, jak zawsze zresztą, jeszcze udowodnić na boisku.

Wyjaśniło się wreszcie, gdzie Widzew zagra ostatecznie z czwartoligową Wartą w spotkaniu półfinału PP. Oba zespoły powalczą bowiem 10 maja w Sieradzu na sztucznym boisku tamtejszego MOSiR-u.