Mazovia Cup 2011: Jedno zwycięstwo ełkaesiaków z ekstraklasą

W akcji środkowy ŁKS, Krzysztof Sulima.
W akcji środkowy ŁKS, Krzysztof Sulima. Paweł Łacheta
W turnieju Mazovia Cup 2011 przygotowujący się do debiutu w ekstraklasie koszykarze ŁKS mogli sprawdzić swoje siły w walce z przedstawicielami najwyższej klasy rozgrywkowej.

Okazali się słabsi od innego beniaminka AZS Politechnika Warszawa (77:83) i Siarki Jezioro Tarnobrzeg (83:91) oraz pokonali 89:85 AZS Koszalin.
Wreszcie łodzianie zagrali w najsilniejszym składzie. W meczu z warszawskim zespołem prowadzili do przerwy 10 punktami, lecz w drugiej połowie roztrwonili przewagę. Najskuteczniejsi byli wysocy gracze podkoszowi - Kirk Archibeque (18), Krzysztof Sulima (14) i Jakub Dłuski (10), którzy łącznie zdobyli aż 42 punkty. W spotkaniu z Siarką łodzianie znów mieli problem z utrzymaniem równej formy. Po dobrym początku (15:5) pozwolili rywalom zdobyć 16 punktów z rzędu. Do końca spotkania nie udało im się odzyskać prowadzenia, choć kilka razy zbliżali się do rywali. Tym razem skuteczni byli dwaj Amerykanie: B. J. Holmes (18) i Archibeque 16.
O zwycięstwie w spotkaniu z AZS Koszalin przesądziła dobra postawa łodzian w drugiej połowie. Ełkaesiacy, m.in. dzięki skutecznej grze Archibeque osiągnęli 10-punktową przewagę, ale w końcówce meczu znów było nerwowo.