Maturzyści pożegnali się ze szkołami. Dziś odebrali świadectwa ukończenia liceów i techników. Za tydzień zaczną egzaminy.

mjZaktualizowano 
Ponad 5 tysięcy łódzkich maturzystów dziś (w piątek 27 kwietnia) odebrało świadectwa i pożegnało się ze swoimi szkołami.

Już za tydzień rozpoczną egzaminy dojrzałości.
Z jednej strony cieszymy się – to dla nas koniec jednego etapu i początek nowego w życiu – mówi Norbert Kwiatkowski, absolwent klasy IIIc IX LO. - Jednak na pewno będziemy tęsknić za czasem liceum, kiedy tyle się działo – pozytywnych w większości, ale czasem i trudnych dla nas rzeczy.

Wszyscy jeszcze się spotkają na maturach. Pierwszy pisemny egzamin obowiązkowy - 4 maja – z języka polskiego na poziomie podstawowym. Każdy musi też zdać jeszcze na poziomie podstawowym matematykę oraz język obcy. Ponadto każdy musiał wybrać też przynajmniej jeden przedmiot na poziomie rozszerzonym. Ponadto obowiązkowe są egzaminy ustne - z języka polskiego i obcego. Aby zdać należy uzyskać co najmniej 30 procent punktów. Wyniki zdający poznają 3 lipca. Wtedy okręgowe komisje egzaminacyjne przekażą do szkół świadectwa maturalne.

Pogoda na weekend

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie