MATURA Z POLSKIEGO 2018 ODPOWIEDZI, ARKUSZE CKE

(TJ, MJ)
JĘZYK POLSKI MATURA 2017 ODPOWIEDZI, ARKUSZE CKE - gdy tylko pojawią się informacje na temat tematów maturalnych, niezwłocznie je opublikujemy JĘZYK POLSKI MATURA 2017 ODPOWIEDZI, ARKUSZE CKE
JĘZYK POLSKI MATURA 2018 ODPOWIEDZI. ODPOWIEDZI MATURA 2018 POLSKI ARKUSZE CKE - pojawią się na naszej stronie. Jakie był PYTANIA NA MATURZE, JAKIE ZAGADNIENIA NA MATURZE 2018 Z POLSKIEGO - wszystko opublikujemy na ten stronie. W tym roku tylko w Łodzi przystąpi do nich blisko 5400 tegorocznych maturzystów – absolwentów liceów i techników. Przed nimi obowiązkowe egzaminy pisemne na poziomie podstawowym: język polski, matematyka i język obcy oraz jeden wybrany przedmiot dodatkowy na poziomie rozszerzonym.

MATURA 2018 ARKUSZE ODPOWIEDZI CKE

JĘZYK POLSKI MATURA 2018 ODPOWIEDZI

Matura 2018 polski: temat rozprawki dotyczył fragmentu Lalki "Tęsknota - siła niszcząca, czy budująca ludzkie życie? Uzasadnij swoje zdanie odwołując się do fragmentu Lalki i wybranego tekstu kultury". Wiersz, który analizować musieli maturzyści to "Bądźmy dla siebie bliscy, bo nas rozdzielają" Ernesta Brylla.

Uczniowie mieli DZIŚ na MATURZE Z POLSKIEGO trzy teksty źródłowe. Było to "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego, tekst o Henryku Sienkiewiczu i tekst "Milczenie" o zanikaniu języków.

Tematy MATURA 2018 POLSKI dziś to:

Praca - pasja czy obowiązek? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu Ziemi, planety ludzi Antoine'a de Saint-Exupery'ego oraz do wybranych tekstów kultury.Maturzyści musieli dopasować słowa do definicji. Mieli też podane zdanie i mieli wybrać czy jest ono przydawkowe czy okolicznikowe i uzasadnić swój wybór. Wśród dzisiejszych zadań na maturze z polskiego pojawiło się również streszczenie tekstu.

MATURA USTNA Z JĘZYKA POLSKIEGO [PYTANIA, TEMATY]

MATURA 2018: harmonogram

Matura 2018. Co będzie na języku polskim?

MATURA 2017 POLSKI PYTANIA ODPOWIEDZI

Podaj autora i tytuł utworu, z którego pochodzi podany fragment
Dziennikarz
Ale tu wieś spokojna. –
Niech na całym świecie wojna,
Byle polska wieś zaciszna,
Byle polska wieś spokojna.
Czepiec
Pon się boją we wsi ruchu.
Pon nos obśmiwajom w duchu. –
A jak my, to my się rwiemy
Ino do jakiej bijacki.
Z takich, jak my, był Głowacki.
A, jak myślę, ze panowie
Duza by już mogli mieć,
Ino oni nie chcom chcieć!

Na podstawie całego utworu, z którego pochodzi podany fragment uzasadnij zastosowaną w nim stylizację gwarową.

MATURA POLSKI 2018

Uczniowie pisali rozprawkę na temat "Ziemia planeta ludzi".
Wśród dwóch tematów do wyboru, uczniowie mieli napisać rozprawkę na podstawie wcześniej wspomnianego fragmentu tekstu lub przeanalizować wiersz Kazimierza Wierzyńskiego "Słyszę czas".

Obowiązkowo muszą też zdać egzaminy ustne z języka polskiego i języka obcego.
O tym, czy abiturienci otrzymają świadectwa dojrzałości zdecydują wyniki egzaminów – wystarczy jak z każdego z przedmiotów obowiązkowych na poziomie podstawowym otrzymają po minimum 30 procent punktów.

Maraton maturalny potrwa do 26 maja. Potem prace młodzieży sprawdzą egzaminatorzy Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Wyniki zostaną ogłoszone 30 czerwca 2017. Po raz pierwszy maturzysta będzie mógł się od nich odwołać, jeśli uzna, że są one dla niego niesatysfakcjonujące. Przy Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie została powołana komisja arbitrażowa. Jeśli wgląd do arkusza i opinia komisji okręgowej nie wystarczą i zdający nadal będzie miał zastrzeżenia i wątpliwości, może skierować je właśnie do arbitrów przy CKE.

ODPOWIEDZI MATURA 2018 POLSKI ARKUSZE

Wyniki poszczególnych egzaminów są dla maturzystów, planujących kontynuację edukacji na studiach wyższych bardzo ważne. Od nich zależy, czy dostaną się na wymarzone kierunki. W zależności od tego, jakie wymagania określiły uczelnie wyższe, wybierali przedmioty dodatkowe na maturę. Najpopularniejsze z nich to: biologia, chemia, matematyka, języki obce, a na dalszych miejscach również geografia, historia, wos, rzadziej fizyka, informatyka, historia sztuki, muzyki, tańca czy filozofia.

MATURA POLSKI 2018

Większość maturzystów majówkę planuje spędzić jeszcze nad książkami i testami z poprzednich lat.

MATURA 2017 POLSKI ARKUSZ

- Ja jednak życzę im, aby znaleźli czas i skorzystali z wypoczynku – podkreśla Danuta Zakrzewska, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi. – Uważam, że jeśli przeszli już cały cykl przygotowań do matury, teraz mogą sobie pozwolić na relaks i odprężenie. Na egzaminy najlepiej przyjść na świeżo, ze spokojną głową.

Według Danuty Zakrzewskiej nie warto też buszować w Internecie w poszukiwaniu przecieków na egzaminy. Wszystko, co pojawia się na różnych stronach i portalach, to arkusze fałszywe, a za ich udostępnienie żąda się wysyłania np. płatnych SMS-ów. I tak zawsze arkusze maturalne są niespodzianką, ale nigdy nie wykraczają poza podstawy programowe.

POLSKI ODPOWIEDZI MATURA 2018 ARKUSZE CKE

Czego w tym roku może spodziewać się młodzież?

Rok 2017 jest rokiem Józefa Piłsudskiego i Tadeusza Kościuszki, czyli teoretycznie istnieje prawdopodobieństwo, że tematy związane z tymi bohaterami narodowymi mogą się pojawić na egzaminach. Jest też rokiem Wisły oraz Josepha Conrada Korzeniowskiego. Czy zatem najdłuższa rzeka w Polsce ma szanse zaistnieć w zadaniach?

JĘZYK POLSKI MATURA 2018 ODPOWIEDZI

Czy warto przypomnieć sobie „Jądro ciemności” i Lorda Jima”? Absolwenci wymieniają też wśród spodziewanych lektur „Bogurodzicę”, „Zbrodnię i karę” Fiodora Dostojewskiego oraz „Mistrza i Małgorzatę” Michaiła Bułhakowa. Życzyliby sobie tematów, związanych z motywami codzienności, pracy, straconego czasu czy listów miłosnych w literaturze. Wiele osób marzy o zagadnieniach z epoki romantyzmu lub odrodzenia. Odpowiadałaby im też II wojna światowa.

JĘZYK POLSKI MATURA 2018 ODPOWIEDZI

Co było na maturze - Piszcie w komentarzach

Wideo

Komentarze 71

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

MATURA Z POLSKIEGO 2017

j
juha

Dzieki klego

k
kamil

Pytania i odpowiedzi arkusze ; own.li/Tlt1

w
wedwe

wedwed

w
wedewdwed

wedwedw

G
Gość

Kto się boi matury z matematyki? Palec do góry!

G
Gość

Kto się boi matury z matematyki? Palec do góry!

G
Gość

Dopiero pierwszy dzien matur, a ja juz jestem tym zmęczona...

G
Gość

Dopiero pierwszy dzien matur, a ja juz jestem tym zmęczona...

k
kamil

Mamy już pytania i odpowiedzi maturki :) zapraszam : utnie.pl/2balr

G
Gość

Ciekawe, co będzie na rozszerzonej? Chyba nie będzie juz tak łatwo...

G
Gość

Ciekawe, co będzie na rozszerzonej? Chyba nie będzie juz tak łatwo...

G
Gość

Moja córka świetnie sobie dziś poradziła, teraz juz powtarza material z matematyki, egzaminu z języka się wcale nie boi. Wierzę, ze zda maturę bezproblemowo!

G
Gość

Moja córka świetnie sobie dziś poradziła, teraz juz powtarza material z matematyki, egzaminu z języka się wcale nie boi. Wierzę, ze zda maturę bezproblemowo!

G
Gość

coraz łatwiejsze te matury

Dodaj ogłoszenie