Matura ustna z angielskiego 2019 ZESTAWY zwroty 2019, punktacja. Co jest na ustnym angielskim? ZADANIA, zagadnienia 23.05.19

SR
Matura ustna angielski 2019 ZESTAWY zwroty 2019, punktacja. Co jest na maturze ustnej z angielskiego?
Matura ustna angielski 2019 ZESTAWY zwroty 2019, punktacja. Co jest na maturze ustnej z angielskiego? www.pixabay.com
Matura ustna z angielskiego 2019 ZESTAWY zwroty 2019, punktacja. Matura ustna z angielskiego to dla wielu maturzystów bardzo stresujący egzamin. Obawiają się tego, że trafią na trudny zestaw albo, że "zapomną języka w gębie". Istnieją zwroty, które z pewnością ułatwią Wam zdanie matury ustnej z angielskiego. Poniżej znajdziecie także sposób oceniania i punktację podczas matury ustnej z języka angielskiego 2019. Trzymamy za Was kciuki! Matura ustna angielski 2019 ZESTAWY zwroty 2019, punktacja. Co jest na maturze ustnej z angielskiego? ZADANIA 21.05.19

Matura ustna z języka angielskiego 2019


Za nami obowiązkowe, pisemne egzaminy maturalne 2019. Przed nami jednak wciąż bardzo wiele - przedmioty dodatkowe, a także egzaminy ustne. Walka maturzystów potrwa do 25 maja.
Matura ustna 2019 obejmuje dwa obowiązkowe egzaminy:

  • egzamin z języka polskiego/mniejszości narodowych/łemkowskiego/kaszubskiego. Ta część rozpoczęła się 9 maja i potrwa do 22 maja.
  • egzamin z języka obcego nowożytnego, który ruszył już 6 maja i potrwa do 25 maja.

Matura ustna z języka angielskiego - jak wygląda? Co jest na maturze ustnej z angielskiego?


Zdania co do matury ustnej są podzielone - dla części uczniów to tzw. formalność, dla innych z kolei to jeszcze większy stres niż egzaminy w formie pisemnej. Obaw jest wiele - wylosowanie trudnego zestawu pytań, w którym nie czują się pewnie, stres przed publicznymi wystąpieniami czy niepewność mówienia w języku obcym. Przygotowując się do matury ustnej z języka angielskiego warto wiedzieć jak ten egzamin wygląda.

Co jest na maturze ustnej z języka angielskiego? Matura ustna z angielskiego 2019, zestawy, pytania

Matura ustna z języka angielskiego przebiega według ustalonego harmonogramu. Uczeń po wejściu na salę losuje zestaw składający się z trzech pytań. Każda osoba ma około 15 minut na przygotowanie się do odpowiedzi. Pierwsze z zadań to odgrywanie ról - wraz z egzaminatorem należy, zgodnie z poleceniem odegrać scenkę, np. rozmowę w sklepie czy na lotnisku

Scenki dzielą się na trzy typy: relacja, informacja, negocjacja. W relacjach trzeba najczęściej używać czasów przeszłych, bo polegają one na zrelacjonowaniu jakiegoś wydarzenia z przeszłości. Przykładowo: pobytu w kinie, teatrze, na wycieczce. Może to też być opis wypadku, który widziałeś, kradzieży, czy innej sytuacji z przeszłości.
W negocjacjach zdający musi wykazać się błyskotliwością i żywo reagować na argumenty rozmówcy (nauczyciela). Wśród tematów poruszanych w negocjacjhach jest np. przekonanie do diety, zdrowego trybu życia, segregacji śmieci, niepalenia.
W informacjach pojawiają się zadania, w których uczeń musi wykazać się znajomością podstawowej gramatyki. Trzeba na przykład odegrać scenkę w restauracji, bibliotece, autobusie czy kursie językowym.

Kolejne zadanie podczas matury ustnej z języka angielskiego polega na opisaniu ilustracji i udzielenie odpowiedzi na pytania osoby egzaminującej, które dotyczą właśnie tego obrazka. Ostatnie zadanie polega na wyborze jednego z dostępnych elementów - zdjęcia, plakatu, napisu. Uczeń musi zdecydować, która z możliwości najlepiej odpowiada wymaganiom zawartym w poleceniu.

Dodatkowo, przy trzecim pytaniu, maturzysta usłyszy dwa pytania od egzaminatora, na które będzie musiał udzielić odpowiedzi.

Matura ustna z angielskiego zwroty, co może się przydać na maturze ustnej z angielskiego?

Maturzyści dzielą się w sieci poradami i zwrotami, które mogą się przydać podczas matury ustnej z angielskiego. Kilka z nich znajdziecie poniżej.

  • In the picture I can see - na tym obrazku widzę...
  • In the foreground we can see... - Na pierwszym planie możemy zobaczyć...
  • Could you repeat that, please? - Może Pani/Pan to powtórzyć?
  • Could you speak a little (bit) louder, please? - Czy może pan/pani mówić trochę głośniej?
  • In my judgment... - Moim zdaniem...
  • The point I'm trying to make is... - Chodzi mi o to...

Matura ustna z języka angielskiego punktacja. Co jest oceniane na maturze ustnej z angielskiego?


Komisja bierze pod uwagę kilka najważniejszych kwestii.

Najwyżej punktowana jest sprawność komunikacyjna - oceniana jest odpowiedź na każde z trzech pytań, w skali od 0 do 6. Egzaminator zwraca również uwagę na poprawność językową, zasób słownictwa. Najmniej oceniania jest wymowa oraz płynność wypowiedzi.

Matura 2020 czas start! Egzaminy dojrzałości ruszają w ponie...

Lekcje skrócone do 30 minut?

Wideo

Komentarze 4

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Niestety nie ma już żadnego czasu na przygotowywanie się. Wspomniane 15 minut to wielki błąd. Tak było przed reformą, gdy egzamin był podstawowy i rozszerzony. Teraz uczeń przygotowuje się 30 sec. do zad. 1, 10 sec. do zad. 2 oraz 1 min. do zad.3- wszystko w trakcie egzaminu, siedząc przed komisją

n
napalony04
2019-05-13T15:07:58 02:00, Gość:

Witam panowie, spotkam się z Panem na dyskretne i potajemne spotkania Mam 24 lat jestem po rozstaniu i nie chce mężczyzny na stałe. Zapraszam do kontaktu przez ten portal : www.wyspakobiet.eu/xMaja24x

witaj chentnie sprubuje

G
Gość

Nie ma żadnego 15-minutowego przygotowania. Sam egzamin tyle trwa. Po wejściu do sali egzaminacyjnej, wylosowaniu zestawu, wszystkie zadania robi się na bieżąco, jedynie egzaminator czeka jakieś 30/60 sekund, aż zdający zapozna się z treścią zadania.

e
esa221

tutaj zebralem wszystkie zestawy pytań z polskiego i angielskiego :)

chomik-24.pl/11035e07

Dodaj ogłoszenie