Matura 2020 polski ARKUSZ CKE. Matura z polskiego ODPOWIEDZI. Arkusze maturalne CKE Z POLSKIEGO 8.06.20 Co było na maturze z polskiego? 9.06

Lila Sayed
Lila Sayed
MATURA 2019 ARKUSZE CKE POLSKI MATURA 2019 ARKUSZE CKE
Matura 2020 polski ARKUSZ CKE. Matura z polskiego ODPOWIEDZI. Arkusze maturalne CKE Z POLSKIEGO 8.06.20 Co było na maturze z polskiego? 9.06 O godz. 9 maturzyści rozpoczęli pisać test pisemny z polskiego podstawowego. Sprawdźcie, co było na egzaminie w ubiegłym roku. Jak tylko tegoroczne arkusze pojawią się na stronie, zostaną dodane poniżej...

Matura 2020. Co pojawiło się na teście?

Maturzyści byli zaskoczeni rozprawką z "Ludzi bezdomnych". Było też pytanie z "Wesela". Nie wszyscy jednak byli zachwyceni:

Wyniki zostaną ogłoszone 11 sierpnia

MATURA 2020 TEMATY ARKUSZE CKE, POLSKI 8.06.20

Z powodu epidemii koronawirusa terminy matur 2020 zostały wyznaczone na czerwiec. Wydłużył się w ten sposób okres przygotowania do egzaminu. Co więcej okazało się, że nauki jest mniej, bo matura 2020 będzie tylko w formie pisemnej.

MATURA 2019 ARKUSZE Z POLSKIEGO JAK ZDAĆ. JĘZYK POLSKI, MATEMATYKA ARKUSZE CKE

Aby zdać maturę należy przystąpić do trzech obowiązkowych egzaminów na poziomie podstawowym – z języka polskiego, matematyki, języka obcego nowożytnego, oraz do dwóch egzaminów ustnych – również z polskiego i obcego języka.

Trzeba wszystkie te egzaminy zaliczyć na co najmniej 30 procent. Trzeba również przystąpić do jednego egzaminu na poziomie rozszerzonym z wybranego przedmiotu. W tym przypadku już jego wynik nie jest brany pod uwagę przy uzyskaniu świadectwa dojrzałości. Matury potrwają do 23 maja.

MATURA Z POLSKIEGO 2019 ODPOWIEDZI Co czeka maturzystów na obowiązkowych egzaminach?

Matura 2019 Poniedziałek 8 czerwca - godz. 9 - język polski poziom podstawowy - czas 170 minut
Egzamin składa się z części z zadaniami testowymi, jak i problemowymi. Opiera się na tekstach źródłowych do analizy. Druga część to praca pisemna na wybrany temat. Rok temu brzmiał: "Tęsknota - siła niszcząca czy budująca ludzkie życie", a maturzyści musieli rozważyć i uzasadnić swoje zdanie, odwołując się do wskazanego fragmentu "Lalki" Bolesława Prusa, całej lektury, a także do wybranego tekstu kultury. Oprócz wypracowania, do wyboru była też analiza tekstu poetyckiego - wiersza Ernesta Brylla "Bądźmy dla siebie bliscy bo nas rozdzielają".

Matura 2019 Z POLSKIEGO ARKUSZE Wtorek 9 czerwca- godz. 9. - matematyka - poziom podstawowy - czas 170 minut
Królowa nauk jest często uznawana przez maturzystów jako najtrudniejszy z egzaminów. Dlatego najbardziej się przed nim stresują. Jak twierdzą nauczyciele i pokazują arkusze z lat poprzednich - na maturze z matematyki pojawiają się zadania obejmujące wszystkie jej dziedziny: algebrę, geometrię, geometrię przestrzenną, równania i nierówności liniowe, kwadratowe, funkcje liniowe, kwadratowe, logarytmy, trygonometrię, logikę, pierwiastki, potęgi, rachunek prawdopodobieństwa... Dlatego egzamin na pewno nie bęzie zaskakujący. Składa się z części z zadaniami zamkniętymi oraz części z zadaniami otwartymi.

Matura 2020 Środa 10 czerwca - godz. 9. - język angielski - poziom podstawowy - czas 120 minut
Egzamin z angielskiego - w przciwieństwie do matematyki - wiele osób uznaje za łatwy. Składa sie z kilku części. Jedna z nich polega na wysłuchaniu nagrania i udzieleniu odpowiedzi na pytania do niego. W teście są też teksty do czytania, obrazki - które też opatrzone są zadaniami. Trzeba je wszystkie wykonać. Sprawdzają one umiejętności leksykalne i gramatyczne w posługiwaniu się językiem. Na koniec jest jeszcze zwykle do napisania wypowiedź pisemna na podany temat. Może mieć ona formę listu, eseju, maila, zaproszenia, relacji...

MATURA 2020 ARKUSZE CKE

Przedmioty na maturze
Egzamin maturalny jest przeprowadzany z przedmiotów obowiązkowych oraz przedmiotów dodatkowych i składa się z części ustnej oraz z części pisemnej.
Egzamin maturalny w części pisemnej z przedmiotów obowiązkowych jest przeprowadzany na poziomie podstawowym i obejmuje wymagania określone w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla zakresu podstawowego. Dla egzaminu maturalnego w części ustnej z przedmiotów obowiązkowych nie określa się poziomu egzaminu.

MATURA 2020 ARKUSZE CKE

Języki obce na maturze (nowożytne)
Absolwent, przystępując do matury, zdaje obowiązkowo w części ustnej język obcy nowożytny wybrany spośród języków: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego, natomiast w części pisemnej ten sam, który zdaje w części ustnej. Ponadto można wybrać język obcy jako przedmiot dodatkowy na poziomie rozszerzonym albo dwujęzycznym.

MATURA 2020 ARKUSZE CKE

Deklaracja przystąpienia do matury
Zdający, który zamierza przystąpić do egzaminu maturalnego, składa pisemną deklarację przystąpienia do tego egzaminu odpowiednio dyrektorowi macierzystej szkoły albo dyrektorowi okręgowej komisji egzaminacyjnej w określonych terminach.

MATURA 2020 ARKUSZE CKE

Ponowne przystąpienie do matury
Informacje dla absolwentów szkół ponadgimnazjalnych i artystycznych z lat szkolnych 2015/2016 - 2017/2018 oraz absolwentów LO z roku szkolnego 2014/2015, deklarujących ponowne przystąpienie do egzaminu maturalnego.

MATURA 2019 ARKUSZE CKE

Termin dodatkowy matury
W szczególnych przypadkach losowych lub zdrowotnych, uniemożliwiających przystąpienie do egzaminu maturalnego z danego przedmiotu lub przedmiotów w części ustnej lub części pisemnej w terminie głównym, dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej, na udokumentowany wniosek absolwenta lub jego rodziców (załącznik nr 6), może wyrazić zgodę na przystąpienie przez absolwenta do egzaminu maturalnego z tego przedmiotu lub przedmiotów w terminie dodatkowym (w czerwcu 2019 r.).

MATURA 2019 ARKUSZE CKE

Termin poprawkowy
Do egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym może przystąpić absolwent, który nie zdał egzaminu wyłącznie z jednego przedmiotu obowiązkowego w części ustnej ALBO w części pisemnej, pod warunkiem że:
a. przystąpił do wszystkich egzaminów z przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i w części pisemnej i żaden z tych egzaminów nie został mu unieważniony ORAZ
b. przystąpił do egzaminu z co najmniej jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym w części pisemnej i egzamin ten nie został mu unieważniony.

MATURA 2020 ARKUSZE CKE

Kiedy matura jest zdana?
Absolwent zdał maturę, jeśli z każdego z przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i w części pisemnej otrzymał co najmniej 30% punktów możliwych do uzyskania oraz przystąpił do części pisemnej egzaminu maturalnego z co najmniej jednego przedmiotu dodatkowego.

Kiedy automatycznie przyznaje się 100%?
W przypadku laureatów i finalistów olimpiad otrzymuje się 100% punktów.

Świadectwa dojrzałości i wyniki maturalne
Absolwent, który zdał egzamin maturalny, otrzymuje świadectwo dojrzałości wydane przez okręgową komisję egzaminacyjną. Natomiast absolwent, który nie zdał egzaminu maturalnego, otrzymuje informację o wynikach tego egzaminu.

Matura 2020 TERMINY

Na początek matura z polskiego i matmy

 • 8 czerwca (poniedziałek) - język polski (poziom podstawowy i rozszerzony),
 • 9 czerwca (wtorek) - matematyka (poziom podstawowy),
 • 10 czerwca (środa) - język angielski (poziom podstawowy i rozszerzony),
 • 15 czerwca (poniedziałek) - filozofia i matematyka (poziom rozszerzony),
 • 16 czerwca (wtorek) - biologia, WOS,
 • 17 czerwca (środa) - chemia, informatyka,
 • 19 czerwca (piątek) - geografia, historia sztuki,
 • 24 czerwca (środa) - fizyka, historia.

Więcej na stronie ministerstwa

To jeszcze nie koniec matur 2020

 • 25 czerwca rano egzamin z języka hiszpańskiego na poziomie podstawowym, po południu - z języka hiszpańskiego na poziomie rozszerzonym
 • 26 czerwca rano egzamin z języka włoskiego na poziomie podstawowym i egzamin z języka łemkowskiego, po południu - z języka włoskiego na poziomie rozszerzonym
 • 29 czerwca rano egzaminy z języków mniejszości narodowych (białoruskiego, litewskiego i ukraińskiego) i z języka kaszubskiego, po południu - z języków mniejszości narodowych na poziomie rozszerzonym, z historii muzyki i z wiedzy o tańcu (egzamin z wiedzy o tańcu zdają tylko abiturienci, którzy są absolwentami z lat ubiegłych)
 • 29 czerwca egzaminy z poszczególnych przedmiotów zdawanych w językach obcych dla abiturientów klas dwujęzycznych

Przedszkola i żłobki zamknięte do 25 kwietnia?

Wideo

Komentarze 3

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

k
kuzi291

a ja mam już klucz odpowiedzi do polskiego xd

chomik-24.pl/ff909d29

W
Wolskki

Wyciekł arkusz z matury 2019 z polskiego. Można pobrać z stronki

http://instrukcjapdf.pl/pdf/matura-2019-jezyk-polski-przeciek/

500 plus

Brawo PiS wygraliście!!!

Dodaj ogłoszenie