Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Matura 2020 JĘZYK POLSKI podstawa. Odpowiedzi i arkusz pytań CKE z polskiego. Maturzyści rozpoczęli egzaminy 8.06.2020

Lila Sayed
Lila Sayed
Jacek Zemła
Jacek Zemła
Matura 2020 JĘZYK POLSKI podstawa. Odpowiedzi i arkusz pytań CKE z polskiego. Maturzyści rozpoczęli egzaminy 8.06.2020
Matura 2020 JĘZYK POLSKI podstawa. Odpowiedzi i arkusz pytań CKE z polskiego. Maturzyści rozpoczęli egzaminy 8.06.2020
Matura 2020 JĘZYK POLSKI podstawa. Odpowiedzi i arkusz pytań CKE z polskiego. Maturzyści rozpoczęli egzaminy 8.06.2020 W poniedziałek 8 czerwca w szkołach ponadpodstawowych rozpoczną się egzaminy maturalne. Z powodu epidemii COVID-19 organizowane są o miesiąc później niż zwykle, bez części ustnej i w reżimie sanitarnym. O godzinie 9. rozpoczną pisanie obowiązkowego egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. We wtorek o tej samej porze – obowiązkowa matematyka podstawowa, a pojutrze – podstawowy język angielski, wybierany przez większość młodzieży.

Matura 2020 Polski ARKUSZE CKE, ODPOWIEDZI

W tym artykule będziesz mógł sprawdzić, co było na maturze z matury z polskiego 2020. Znajdą się na stronie po obublikowaniu przez CKE.

Co było na maturze z polskiego w ubiegłym roku:

MATURA 2019 ARKUSZE CKE POLSKI

Matura 2020 polski ARKUSZ CKE. Matura z polskiego ODPOWIEDZI...

Matura 2020. Przygotowania

Jak do matury tak innej, niż dotychczasowe, przygotowują się powiatowe placówki oświatowe?

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Zgierzu do matury przystępuje 49 tegorocznych absolwentów szkoły, kilka osób poprawia wcześniejsze wyniki, będzie też kilku zdających spoza szkoły. Najliczniejsza grupa, 62-osobowa, przystąpi do zdawania matematyki. Jak informuje dyrektor placówki Beata Pośpiech, egzaminy przez pierwsze dwa dni matur będą odbywały się w dwóch pomieszczeniach – w sali gimnastycznej i pracowni audiowizualnej. Ławki ustawiono tam w dwumetrowej odległości od siebie. Zdający będą wpuszczani na sale egzaminacyjne w odstępach czasowych i z zachowaniem dystansu społecznego, zarówno od kolegów i koleżanek, jak i od członków zespołu nadzorującego, a w zachowaniu tego dystansu pomóc mają wyznaczone taśmami linie.

W ZS nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka w Zgierzu do matury przystąpi w tym roku 87 osób. Egzamin z języka polskiego i matematyki, jak informuje dyrektor Liliana Lipińska, będzie odbywał się w sześciu salach. We wszystkich salach egzaminy rozpoczną się o godz. 9.00. Zdający będą zobowiązani do dezynfekcji rąk przy każdym z czterech wejść do szkoły oraz przy wejściu na salę egzaminacyjną.

MATURA 2020 HARMONOGRAM

Matura 2020 HARMONOGRAM. Kiedy egzaminy z poszczególnych prz...

Matura 2020 polski: Z opóźnieniem i z dystansem

W Zgierskim Zespole Szkół Ponadpodstawowych do matury przystąpi 71 osób. Abiturienci na egzamin przyjdą w odstępach czasowych – pierwsza grupa o godz. 8.20, druga grupa o 8.40. Każdy z maturzystów zobowiązany jest przyjść w maseczce. Przed wejściem do budynku ustawiony zostanie płyn dezynfekujący do rąk. Uczniowie mają zakaz grupowania się na korytarzu. Podczas egzaminu mogą zdjąć maseczki. Na egzaminie z języka polskiego będzie możliwość skorzystania ze słowników języka polskiego oraz ortograficznego – po uprzednim zdezynfekowaniu rąk. Po egzaminie maturzyści mają niezwłocznie opuścić budynek.

W I Liceum Ogólnokształcącym w Głownie do matury przystąpi w tym roku 14 absolwentów i kilka osób ze starszych roczników. Szkoła – jak zapewnia dyrektor Iwona Mokras-Wosik, została przygotowana zgodnie z wytycznymi, a maturzyści zostali z wyprzedzeniem poinformowani mailowo o procedurach. Mimo niewielkiej liczby zdających, będą oni wpuszczani do placówki dwoma odrębnymi wejściami, by uniknąć sytuacji tworzenia się kilkuosobowych grup. Egzaminy obligatoryjne (z języka polskiego i matematyki) będą odbywały się na sali gimnastycznej. Nikt ze zdających nie zgłosił szkole, że z powodów zdrowotnych nie może zakrywać nosa i ust. Maseczki lub przyłbice zdający będą musieli mieć założone do chwili zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany