Matura 2016 NIEMIECKI PODSTAWOWY, NIEMIECKI ROZSZERZONY ARKUSZE CKE, ODPOWIEDZI

ei24, (tj)
Niemiecki podstawowy, niemiecki rozszerzony ARKUSZE CKE. Matura 2016.
Niemiecki podstawowy, niemiecki rozszerzony ARKUSZE CKE. Matura 2016. Niemiecki podstawowy, niemiecki rozszerzony ARKUSZE CKE
Udostępnij:
Dziś MATURA Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO. JĘZYK NIEMIECKI NA POZIOMIE PODSTAWOWYM I JĘZYK NIEMIECKI NA POZIOMIE ROZSZERZONYM. NIEMIECKI NA MATURZE nie jest tak popularny, jak język angielski, ale jako język obcy zajmuje drugie miejsce śród tegorocznych maturzystów. Co było na maturze z języka niemieckiego, arkusze cke z języka niemieckiego na poziomie podstawowym oraz na poziomie rozszerzonym - wszystkie informacje w naszym serwisie na bieżąco.

MATURA Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO NA POZIOMIE PODSTAWOWYM, NA POZIOMIE ROZSZERZONYM

- Zdecydowałam się na język niemiecki, ponieważ lepiej się w nim czuję niż w angielskim - mówi Justyna Ceglarska, maturzystka w Łodzi. - Matura z języka niemieckiego na poziomie podstawowym jest chyba w zasięgu każdego, kto systematycznie chodził do szkoły na lekcje tego przedmiotu. Na poziomie rozszerzonym niemiecki jest już o wiele trudniejszy. Ja próbuję.

Maturzyści, którzy przystępują do egzaminu z języka niemieckiego będą musieli m.in. przeczytać tekst, w którym zostały usunięte wyrazy, i te wyrazy będą musieli uzupełnić. Tak przynajmniej było na maturze z języka niemieckiego w roku ubiegłym. W tym ma być podobnie.

MATURA Z NIEMIECKIEGO ARKUSZE CKE, POZIOM PODSTAWOWY POZIOM ROZSZERZONY ODPOWIEDZI

- Syn wybrał niemiecki i pisze dziś poziom podstawowy, no orłem nie jest, ale zdać musi - mówi Kazimierz Stolarczyk, tata maturzysty. - Uczył się brał też korepetycje no i mam nadzieję, że jest dobrze przygotowany do matury z języka niemieckiego na poziomie podstawowym. Jak będzie zobaczymy. Mam nadzieję, że zda. W domu zobaczymy ARKUSZE CKE i sprawdzimy, jak mu poszło.

Zdecydowanie najpopularniejszym egzaminem na maturze w 2016 roku - poza oczywiście językiem polskim i matematyką, jest język angielski i geografia. Sporo osób decyduje się też zdawać biologię.

- Mam rodzinę w Niemczech, dlatego zdecydowałam się na zdawanie tego języka - mówi Angelika Ziomek, maturzystka. - Uczyłam się od początku z myslą, że kiedyś wyjadę tam do pracy. Dlatego język niemiecki jest dla mnie ważnym przedmiotem na maturze. Oczywiście nie ukrywam, że jest mi łatwiej, ponieważ od dziecka wyjeżdżałam z rodzicami do cioci i tam szlifowałam język niemiecki.

MATURA Z NIEMIECKIEGO ARKUSZE CKE, ODPOWIEDZI

W formie rozszerzonej maturę z języka niemieckiego napisze dziś 8,3 tysiąca absolwentów. Do egzaminu z języka niemieckiego podejdą dziś także abiturienci z lat wcześniejszych.

[ZOBACZ FILM Matura to bzdura (źródło: youtube)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ FILM Matura to bzdura (źródło: youtube)