Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Matematyczny projekt Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzezinach z dotacją fundacji mBanku

Karolina Brózda
Karolina Brózda
Brzeziński projekt "Matematyka na szóstkę" znalazł się wśród 17 najlepszych projektów edukacyjnych wybranych przez fundację.

Projekt autorstwa matematyczek z brzezińskiej "Jedynki" ma formę kółka matematycznego realizowanego na podstawie programu, który powstał w oparciu o podstawy programowe wraz z rozszerzeniem „Matematyka wokół nas”, a skierowany jest do uczniów wykazujących zainteresowania matematyczne oraz wyróżniających się kreatywnością i logicznym myśleniem. Celem projektu jest w szczególności rozwijanie umiejętności i zainteresowań matematycznych przez realizację treści wykraczających poza program nauczania realizowany na lekcjach, dostrzeganie związków między matematyką a otaczającym nas światem - umiejętność wykorzystania nauki w codziennym życiu, przeprowadzanie złożonego rozumowania matematycznego w celu osiągnięcia satysfakcji z podjętego wysiłku intelektualnego, sprawne i precyzyjne posługiwanie się symbolami matematycznymi oraz kształtowanie umiejętności abstrakcyjnego myślenia.

Projekt zakłada realizację 40 godzin zajęć pozalekcyjnych dla uczniów klas IV i VIII.

W czerwcu uczestnicy kółka matematycznego oraz pozostali uczniowie szkoły przystąpią do „Szkolnego Konkursu Matematycznego”, w którym zostaną wyłonione trzy osoby z najlepszym wynikiem w dwóch kategoriach wiekowych. Tradycją Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzezinach jest organizacja „Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego”, w którym biorą udział także przedstawiciele szkół z Koluszek oraz powiatu brzezińskiego.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany