Master Pharm Rugby. Wielkie emocje, zmienność wydarzeń i zwycięstwo [ZDJĘCIA]

Takiego poziomu emocji, zmienności boiskowych sytuacji ekstralidze rugby mogą pozazdrościć wszystkie polskie ligi. Nie inaczej było w premierowym spotkaniu Arki Gdynia z łodzianami.

Miłe złego początki. Master Pharm Rugby Łódź zaczęli mecz w Gdyni z wysokiego C. Mieli inicjatywę. Prowadzili 10:0 po karnym i znakomitej szybkiej akcji wykończonej przez Wlaźlaka. Nie wiedzieć czemu po 10 minutach role całkowicie się odwróciły. Rywale aż trzy razy położyli piłkę w polu punktowym łodzian, po ich bardzo prostych błędach. W drugiej części spotkania Master Pharm Rugby Łódź potrafili odwrócić losy pojedynku. Brawa za ambicję, hart ducha i walkę. Przewaga zmalała po wykorzystaniu karnego (z 40 metrów) przez Kępę. Po akcji młyna punkty zdobył NIbladze, nie podwyższył Kępa i Arka nadal prowadziła 19:18. W 67 minucie kolejna akcja młyna dała łodzianom punkty po przyłożeniu kapitana Karpińskiego i prowadzenie 25:19.
Arka wykorzystała rzut karny (25:22) i zrobiło się nerwowo i dramatycznie. Po kolejnej udanej akcji młyna i dobrym wyprowadzeniu piłki przyłożenie zaliczył na swoim koncie Kępa. To było czwarte przyłożenie dające łodzianom punkt bonusowy i wysoką przewagę (32:22) w 76 minucie spotkania. W ostatniej akcji meczu rzut karny wykorzystał Reksulak, zapewniając łodzianom cenne zwycięstwo. Łatwo jednak nie było. Nową moc dali łodzianom ludzie z ławki rezerwowych.

RC Arka Gdynia Master Pharm Rugby Łódź  22:35 (19:10)

Punkty Arka: Anton Szaszero 7 (P, pd), Oskar Zypper 5 (P), Sam Hampson 5 (P), Mateusz Szyc 5 (P). Master Pharm: Michał Kępa 17 (P, 3pd, 2K), Piotr Karpiński 5 (P), Davit Nibladze 5 (P), Damian Wlaźlak 5 (P), Patryk Reksulak 3 (K). Żółte kartki: Jakub Kuziński (Arka), Paweł Kotasa (Łódź).

Master Pharm Rugby: Kramarenko (41, Safoa), Plesiński, Mchedlidze (66, Kacprowicz), Karpiński, Dułka (30, Olejnik), Nibladze (68, Kotasa), Justyński, Shevchenko, Plichta, Kępa (72, Orłowski) Matyjak (60, Seerane), Reksulak, Urbaniak, Wlaźlak, Dobijański