Master Pharm Rugby Łódź. Walka była niesamowita, ale niestety przegrana

Po ambitnej walce i dramatycznej końcówce Master Pharm Rugby Łódź doznali pierwszej ligowej porażki.

W składzie łodzian zabrako dwóch podstawowych graczy formacji młyna: Mchedlidze i Shevchenki. I to miało wpływ na przebieg wydarzeń. W 20 minucie po akcji tej formacji gospodarze prowadzili 5:0.
Łodzianie nie zamierzali dawać za wygraną. Byli blisko przyłożenia piłki w polu punktowym Skry. Ostatecznie kończyło się na karnych wykorzystywanych przez Brzozowskiego. Dlatego łodzianie do przerwy prowadzili.
Już na początku drugiej połowy po znakomitej indywidualnej akcji Halaifonuy Skra wyszła na prowadzenie 12:6.
Jeden po drugim ataki wysoką szarżą gospodarzy skończyły się w końcu żółtą kartką dla gracza Skry i karnym wykorzystanym przez Brzozowskiego. Rywale odpowiedzieli tym samym i na tablicy widniał wynik 15:9 dla Skry. Łodzianie walczyli, ale popełnili błąd metr od pola punktowego rywali i stracili szans na wyjścia na prowadzenie. Co się odwlecze to nie to nie uciecze. Akcja młyna zakończona przez Kramarenkę i podwyższenie Brzozowskiego dały prowadzenie łodzianom w 67 minucie spotkania 16:15. Niestety, po przegranym aucie łodzianie w 90 minucie i karnym Skra wyszła na prowadzenie 18:16, a potem po szybkim ataku zdobyła przyłożenie (łodzianie syganlizowali bezskutecznie zagranie do przodu) i podwyższenie, wygrywając spotkanie 25:16.

Skra Warszawa - Master Pharm Rugby Łódź 25:16 (5:6)

Punkty dla Master Pharm Rugby: Brzozowski 11, Kramarenko 5

Master Pharm Rugby: Soafa, Kramarenko, Kacprowicz, Karpiński, Witkowski, Nibladze, Plesiński, Mirosz, Urbaniak, Brzozowski, Serafin, Seerane, Dobijaski, Wlaźlak, Pogorzelski oraz Dułka, Rydzyński, Lewandowski, Szyburski