Master Pharm Rugby Łódź. Najlepszy mecz ciągle jest przed nimi!

Drużyna Master Pharm Rugby Łódź pokonała Awentę Pogoń Siedlce  49:10 (27:10) i zajmuje trzecie miejsce w ekstralidze rugby, mając dwa punkty straty do drugiej Skry Warszawa i jeden mecz rozegrany mniej oraz osiem przewagi nad czwartą Pogonią.

Przewaga lidera Ogniwa nad łodzianami wynosi 6 punktów, ale zespół z Sopotu ma aż dwa mecze rozegrane mniej.
Po zakończeniu sezonu zasadniczego dwie najlepsze drużyny spotkają się w meczu o złoty medal, a teamy, które zajmą trzecią i czwartą lokatę o brązowy krążek.

Po bardzo dobrym spotkaniu z Pogonią trener łodzian Przemysław Szyburski powiedział: Jestem bardzo zadowolony z wyniku, zdobycia pięciu punktów, a przede wszystkim postawy zespołu. Trochę nie mogliśmy wejść w ten mecz, bo rywale co akcja musieli się zmagać z urazami. W drugiej połowie poszło. Przeprowadziliśmy kilka składnych akcji, które mogły się podobać. Cieszy, że wyszło to, co ćwiczyliśmy, choć też było widać nad czym jeszcze musimy pracować. Zagraliśmy jak prawdziwy dobrze rozumiejący się rugbowy team i to jest najbardziej budujące. Czy to był najlepszy mecz tego sezonu? Moim zdaniem nasz najlepszy mecz jest ciągle  przed nami

Łącznik młyna Mateusz Plichta: Strasznie nas ucieszyło to, że po trzech tygodniach oczekiwania mogliśmy wreszcie zagrać mecz. Teraz kolejna przerwa. Trochę to irytuje, ale co mamy zrobić. My chcemy grać, pokazywać fajne rugby i walczyć o zwycięstwa.Jesteśmy z siebie zadowoleni po meczu z drużyną z Siedlec. Już pierwsze pięć, dziesięć minut, które potrafią zdecydować o przebiegu spotkania, pokazały naszą moc. Przeprowadziliśmy składną, widowiskową akcję, która przyniosła nam punkty i dała pewność siebie w grze. To taki mega kop do przodu. Widać, że systematyczna i ciężka praca na treningach procentuje. Na dodatek możemy trenować na hybrydowych czy naturalnych murawach, co zdecydowanie podnosi jakość naszych zajęć