Master Pharm Rugby Łódź. Ambicją i wolą walki można góry przenosić

Łódzcy piłkarze powinni obowiązkowo oglądać mecze łódzkich rugbistów, żeby przekonać się, że charakterem, ambicją, wolą walki, popartymi sporymi umiejętnościami można przenosić góry.

Mocno osłabiona drużyna Master Pharm Rugby Łódź nie była faworytem spotkania z Orkanem, który ma w tym sezonie ambicję walki o mistrzowski tytuł. A jednak po niezwykle energetycznym, ciekawym spotkaniu, w którym nie brakowało widowiskowych akcji pokonali rywali.
Dwa skuteczne ataki Orkana sprawiły, że goście w 21 minucie prowadzili 10:3. Sochaczewianie też popełniali błędy Przejęcie najpierw przez Dobijańskiego, a później Brzozowskiego piłki, a potem kilkudziesięciometrowy sprinterski rajd, sprawiły że łodzianie z nawiązką odrobili straty. Orkan walczył i przewaga gospodarzy do przerwy była minimalna. W drugiej połowie przyłożenia, bonusowy punkt i cenne zwycięstwo przyniosły Master Pharm Rugby dwie nieomal identyczne akcje.
Daleki przekop Brzozowskiego, potem wygrany aut i moc młyna sprawiły, że Master Pharm Rugby zaliczyli trzecie i czwarte przyłożenie Goście zdobyli jeden punkt za czwarte przyłożenie piłki w polu punktowym w doliczonym czasie gry.

Master Pharm Rugby Łódź SA RC Orkan Sochaczew  33:24 (18:17)

Punkty Master Pharm: Kamil Brzozowski 18 (P, 2pd, 3K), Przemysław Dobijański 5 (P), Toma Mchedlidze 5 (P), Vitalii Kramarenko 5 (P).
Punkty Orkan: Danco Burger 7 (P, pd), Edwin Jansen 5 (P), Jakub Budnik 5 (P), Radosław Rakowski 5 (P), Pieter Steenkamp 2 (pd).
Żółta kartka: Vitalii Kramarenko (Master Pharm).

Master Pharm Rugby: Soafa, Kramarenko, Mchedlidze (61, Kacprowicz), Karpiński, Shevchenko, Nibladze (87 Orłowski), Plesiński, Mirosz, Urbanik (19, Miśkiewicz - zmiana czasowa), Brzozowski, Serafin, Seerane, Dobijański, Wlaźlak, Pogorzelski

Dotychczasowy lider ekstraligi rugby Lechia Gdańsk przegrała w 4. kolejce na wyjeździe z drużyną Edach Budowlani Lublin 17:29 (10:14).
Świętująca 25-lecie Arka Gdynia efektownie pokonała Awentą Pogoń Siedlce 53:8 (24:8). Mistrz Polski Ogniwo Sopot pokazał swoją moc zwyciężając Skrę Warszawa  32:17 (18:10). Posnania przegrała z Juvenią Kraków  16:38 (16:14)