Master Pharm Budowlani-Arka Gdynia 62:5. Dominacja mistrzów Polski

(pas)
Na meczach Master Pharm Budowlanych walczy się zawzięcie
Na meczach Master Pharm Budowlanych walczy się zawzięcie paweł łacheta
W meczu ekstraligi rugby Master Pharm Budowlani pewnie pokonali na stadionie miejskim przy al. Unii Arkę Gdynia 62:5 (27:0). Zwycięstwo z tzw. bonusem łodzian było w pełni zasłużone.

Ostatnie starcie aktualnych mistrzów Polski w Łodzi w rundzie wiosennej zgromadziło sporo kibiców na trybunach. Na pewno nie żałowali, obejrzeli bowiem wiele efektownych akcji zespołu prowadzonego przez trenera Przemysława Szyburskiego.

Kluczem do tak efektownego triumfu nad odwiecznym rywalem znad Bałtyku była znacznie lepsza postawa formacji młyna gospodarzy. W tym elemencie gry gdynianie znacznie ustępowali naszej drużynie. Kiedyś byłoby to nie do pomyślenia, ale to już przecież problem Arki, a nie Budowlanych.

Czwarte przyłożenie w spotkaniu było dziełem Krystiana Pogorzelskiego w 38 minucie.

W 20 minucie na murawie doszło do męskiej wymiany zdań, co w tej dyscyplinie czasem się zdarza. W efekcie sędzia ukarał żółtą kartką Łukasza Szostka z Arki.

Z kolei w 67 minucie przytomność stracił Władysław Grabowski z zespołu gości. Byłego zawodnika Budowlanych znosili z boiska koledzy z Łodzi, co publiczność nagrodziła oklaskami.

W przyszłym tygodniu Master Pharm Budowlani zmierzą się w Lublinie z tamtejszymi Budowlanymi.

Master Pharm Budowlani - Arka Gdynia 62:5 (27:0).
Punkty dla Budowlanych: Walters 22, Pogorzelski 15, Mirosz 5, Vertyletskij 5, Matyjak 5, Karpiński II 5, Abashidze 5.
Master Pharm Budowlani: Kramarenko, Kujawa, Mchedlidze, Karpiński II, Justyński, Noszczyk, Mirosz, Vertyletskij, Plichta, Walters, Kaniowski, Reksulak, Bosiacki, Matyjak, Pogorzelski oraz: Kościelski, Majcherczyk, Serafin, Orłowski, Abashidze, Wlaźlak, Kozakiewicz.