Master Pharm Budowlani. Przetrwali kryzys i wygrali piąty mecz z rzędu

Liderzy tabeli esktraligi rugby, drużyna Master Pharm Budowlani wygrała piąty ligowy mecz, pokonując w Warszawie Skrę 39:23.

W sobotę 12 października drużyna Master Pharm Budowlani podejmie outsidera Budowlanych Lublin. Mecz tym razem odbędzie się na Łodziance. Początek godz. 15.
O spotkaniu w stolicy opowiada trener łodzian Przemysław Szyburski:  Niezadowolony jestem z naszej gry przez 20 minut, gdy rywale pokazali swoje mocne strony i prowadzili 22:20. Gdy znów moi podopieczni zaczęli realizować przyjęte założenia taktyczne odzyskaliśmy kontrolę nad spotkaniem.
Wierzyłem, że tak się stanie i tak rzeczywiście się stało. Mieliśmy mały kryzys, ale go przetrwaliśmy. Cieszy nie kolejne zwycięstwo i to za pięć punktów odniesione na trudnym terenie w Warszawie.
Dosięgła nas plaga kontuzji, dlatego każdy zdrowy zawodnik jest dla nas na wagę złota. Pierwszy raz w podstawowym składzie wyszedł Przemek Serafin (syn znanego rugbisty Piotra). Do tej pory dawał bardzo dobre zmiany, zasłużył sobie na grę od początku. Spisał się dobrze, podobnie jak Robert Kacprowicz, który też zagrał od pierwszej minuty. Paweł Urbaniak przesunięty na skrzydło daje sobie spokojnie radę. Na chłodno analizuje boiskową sytuację i potrafi wyciągnąć z niej słuszne wnioski.
Młodzi gracze coraz lepiej aklimatyzują się w zespole. To mnie bardzo cieszy.