Masa usłyszał zarzuty. Podejrzani również syn Masy, naczelnik policji, kierownik skarbówki i dwóch biznesmenów

Jarosław Kosmatka
Jarosław Kosmatka
Biuro Spraw Wewnętrznych mówi o sukcesie. Na pewno jest to skandal. Świadek koronny zatrzymany za wyłudzanie kredytów. Do tego miał przekupywać policjanta sterydami i opałem, a urzędnik skarbowy wziął "jedyne" 2 tysiące złotych.

W czwartek (17 maja) w Lublinie sześć osób zatrzymanych dzień wcześniej usłyszało zarzuty. Są to:

  • świadek koronny Jarosław Sokołowski ps. "Masa" (obecnie posługujący się nazwiskiem Ł.),
  • syn "Masy" - Wojciech Ł,
  • Zbigniew G. - Naczelnik Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi
  • Grzegorz S. - kierownik referatu dochodzeniowo-śledczego w łódzkiej delegaturze Urzędu Celno-Skarbowego Krajowej Administracji Skarbowej
  • Wojciech Z - łódzki przedsiębiorca
  • Marek K. - przedsiębiorca z Opola

Dodatkowo zarzuty usłyszał jeszcze Janusz A. - przedsiębiorca z Opola. On jednak nie został formalnie zatrzymany.

Czytaj też: Masa zatrzymany. Jarosław S. i jego syn trafili do aresztu. Z nimi naczelnik z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi i kierownik ze skarbówki

Zarzuty wyłudzania kredytów dla "Masy"

Jarosław Ł. podejrzewany jest o szereg oszustw. Przede wszystkim prokurator zarzuca mu wyłudzenie kredytów i pożyczek przy pomocy nierzetelnych dokumentów.
- Podejrzany między 8 sierpnia a 30 września 2012 roku wyłudził za kredyty i pożyczki na łączną kwotę 668 515,51 zł w ośmiu bankach w Warszawie, Łodzi oraz innych miejscowościach na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego - mówi Ewa Bialik, rzecznik Prokuratury Krajowej.

Gangster płacił naczelnikowi policji anabolikami i pelletem

Jarosław Ł ps. Masa miał wielokrotnie przekupywać naczelnika wywiadu kryminalnego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Płacił mu sterydami i innymi anabolikami oraz pelletem (red. - materiałem opałowym)
- Od 3 czerwca 2014 r. do 1 lipca 2015 r. w Łodzi oraz w innych miejscowościach na terenie woj. łódzkiego wielokrotnie udzielał korzyści majątkowych w postaci środków anabolicznych oraz dwóch ton produktu grzewczego pelletu wartości 1.479,10 zł Zbigniewowi G. Korzyści wręczane były w celu zapewnienia sobie pomocy i przychylności wspomnianego naczelnika w zakresie podejmowanych z urzędu lub z jego inicjatywy czynności służbowych - mówi Ewa Bialik.

Urzędnik skarbówki pomógł zalegalizować auto

"Masa" z synem Mariuszem oraz łódzkim przedsiębiorcą Wojciechem Z. mieli też 29 czerwca 2015 r. wręczyć łapówkę Grzegorzowi S., urzędnikowi II Urzędu Celnego w Łodzi.

Dwa tysiące złotych były kwotą, która pomogła umorzyć postępowanie prowadzone przeciwko synowi "Masy". Chodziło o uszczuplenie podatku akcyzowego z tytułu sprowadzenia do Polski samochodu marki Audi Q5. Zarzuty w tym wątku usłyszał również urzędnik, który łapówkę przyjął. Grzegorzowi S. grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Fałszywe zeznania i oszustwo

Dwukrotnie (30 grudnia 2014 r. i 19 maja 2016 roku) "Masa" złożył fałszywe zeznania w postępowaniu o wykroczenie drogowe. Sprawę prowadził Wydział Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym Komendy Miejskiej Policji Łodzi, a następnie przez Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi.
- Przedstawiono mu również zarzut oszustwa na szkodę właściciela firmy budowlanej, który za ułożenie kostki brukowej na terenie posesji zajmowanej przez Jarosława Ł. nie dostał należnej zapłaty w kwocie 160 tys. zł. - mówi Ewa Bialik.

Ostatni zarzut przedstawiony "Masie" dotyczy powoływania się na wpływy w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz próbę pośrednictwa w załatwieniu pracy w policji.

Łącznie za zarzucane przestępstwa Jarosławowi Ł. ps. "Masa" grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Naczelnik policji wziął anaboliki i... pellet

Zatrzymany w środę (16 maja) Naczelnik Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi Zbigniew G. usłyszał zarzuty nie tylko przyjęcia korzyści majątkowej, ale i przekazywanie "Masie" informacji które uzyskał w związku z wykonywaniem czynności służbowych.

"Masa" policjantowi odwdzięczał się środkami anabolicznymi, a dodatkowo wspólnie z Markiem K. przekazał policjantowi 2 tony produktu grzewczego - pellet.

- Naczelnikowi zarzuca się również przyjęcie od świadka koronnego obietnicy korzyści majątkowej za udzielenie pomocy w uzyskaniu przez ustalonego kandydata pozytywnego wyniku rozmowy kwalifikacyjnej podczas procedury przyjęcia do służby w Policji - mówi prokurator Ewa Bialik.

Zbigniew G. został w czwartek (17 maja) zawieszony przez Andrzeja Łapińskiego, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi.
- Komendant polecił wszczęcie postępowania dyscyplinarnego a także zawieszenie funkcjonariusza w czynnościach służbowych. Po uzyskaniu z prokuratury niezbędnej dokumentacji i zapoznaniu się ze zgromadzonymi materiałami prawdopodobnie zostanie wdrożona procedura administracyjna zmierzająca do rozwiązania stosunku służbowego z funkcjonariuszem - mówi nadkom. Adam Kolasa

Nie zapłacili za kostkę brukową

Jarosław Ł. oszukał właściciela firmy budowlanej. Wspólnie z Januszem A. i kilkoma innymi osobami, których personalia zna prokuratura, "Masa" zamówił ułożenie kostki brukowe. Usługa została wykonana w 2014 roku, a należności w wysokości 160 tys. zł
"Masa" nie uregulował.

Wnioski o areszt dla "Masy" i policjanta

Po przesłuchaniach prokuratorzy skierowali do sądu wniosek o tymczasowy areszt dla Jarosława Ł., ps. "Masa" oraz dla Zbigniewa G. (naczelnika policji).
- Wobec pozostałych podejrzanych zastosowane zostaną wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju oraz poręczeń majątkowych. Śledztwo ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty - mówi Ewa Bialik.

Świadek koronny pójdzie siedzieć?

"Masa" ma w dalszym ciągu status świadka koronnego w tych sprawach, w których zeznawał przeciwko grupie pruszkowskiej. nie może jednak liczyć na pobłażliwość sądu i prokuratury we wszystkich przestępstwach popełnionych bez związku z jego działalnością w mafii pruszkowskiej.

Wideo

Materiał oryginalny: Masa usłyszał zarzuty. Podejrzani również syn Masy, naczelnik policji, kierownik skarbówki i dwóch biznesmenów - Dziennik Łódzki

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 25

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

B
B.Kwiatkowski

Ale naciągane te zarzuty. Kur..wa za pelet i sterydy do więzienia no wybuchnę śmiechem:)))) Ch... z Masą ale powody zatrzymania są inne bo te podane to jakaś kpina. Kostka brukowa... A była umowa? A prace zostały wykonane poprawnie, bo jak nie to ja bym też nie zapłacił.

X
XXL

POTOCZYLA SIE KORONA DO PUDLA

d
dd

wreszcie szpicel i zdrajca pojdzie siedziec a tam go odpowiednio przecwelą !!

j
ja

tego tłustego metanabolowego skurvvesyna powinni zatrzaś już 20 lat temu, jak taki judasz, taki szpicel moze stąpać po polskiej ziemi ??

K
KALAFIOR

PS . MASA SPRZEDAŁ SWOICH SPRZEDA INNYCH JUŻ MAJĄ NIE PRZESPANE NOCE SZYKUJĄ PAMPERSY I PIELUCHY SKARPETKI SZCZOTECZKI DO ZĘBÓW NA SPA WRONKI CZY INNE SANATORIUM W POLSCE I POSŁOWIE Z PO I NOWOCZESNEJ I KODU GACIE NA SPA PAKUJĄ NIE ZNAJĄ DNIA ANI GODZINY KIEDY PAN PO NICH PRZYJDZIE !!!!!!!! MASA NIE PODARUJE BĘDZIE SPIEWAŁ JAK SKOWRONEK NA NIEBIE JAK JUDASZ SPRZEDA ICH I SWOICH .

C
Cenzor

Chodził na siłkę na Radogoszczu, więc obstawiam Zgierz albo okolice Nowej Gdyni.

L
LDZ

A tak się Masa chwalił że jak został świadkiem to nie był gołodupcem, że nie raz jak po bułki do sklepu szedł to miał 30k. w kieszeni. Najgorsze że taka menda się chwaliła co to nie on a na ułożenie kostki go stać nie było. Frajer jeden

J
Joko

No to celebryta masa znów wszystkich sprzeda. . Hahahha se kompana dobrali do "interesów".

k
karkowka z grila

na pare dlugich sezonow . Tyle lat pracy aby sie na ten stolek wdrapac, emerytury wygladac niecierpliwie i taka nieostroznosc . Pod cela policjant to chyba pietro wyzej od mordercy pedofila , tak czy owak bedzie mu sie ciezko siedzialo , kto wie moze w ciaze zajdzie ?

p
pardons

I kur.. wiedza z rzadzi wreszcie wladza ktora wziela sie na powaznie za walke z korupcja ukladami mafijnymi i przestepstwami i nadal zachowuja sie jakby nadal trwala czecia rzadzilo peo aws uwu czy sld, ta walka dopiero jak widac sie rozpoczyna i potrwa dlugo.

p
pardons

I kur.. wiedza z rzadzi wreszcie wladza ktora wziela sie na powaznie za walke z korupcja ukladami mafijnymi i przestepstwami i nadal zachowuja sie jakby nadal trwala czecia rzadzilo peo aws uwu czy sld, ta walka dopiero jak widac sie rozpoczyna i potrwa dlugo.

l
lokalny menel!

to są Polscy celebryci i biznesmeni!!!

c
co?

no?

G
Gość

naczelnik złom by tak nisko się cenił???

M
Mikołaj

A banki i para banki rozdają kredyty na lewo i prawo, na telefon, przez internet, na kradzione dokumenty i fałszywe oświadczenia, To są gangsterskie metody a nie świadczenie usług bankowych.Setki poszkodowanych spłaca kredyty których nie brali bo są terroryzowani przez bandziorów od odzyskiwania długów !

Dodaj ogłoszenie