Martin Schulz krytykuje polski rząd. Beatę Szydło bronią David Cameron i Viktor Orban

Aleksandra Gersz AIP
Na szczycie unijnym w Brukseli poświęconym kryzysowi imigracyjnemu i współpracy z Turcją jednym z pobocznych i nieoficjalnych tematów jest sytuacja w Polsce. Po krytycznych słowach przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Martina Schulza wymierzonych w polski rząd, Beatę Szydło wzięli w obronę David Cameron i Viktor Orban - podaje Bloomberg.

- W imieniu Parlamentu Europejskiego apelujemy do polskiego rządu, aby znalazł drogę wyjścia z obecnego impasu i włączył się w debatę mającą na celu naprawę mankamentów ostatnich reform - powiedział w czwartek, pierwszego dnia szczytu w Brukseli, Schulz na forum unijnych liderów. Przewodniczący Parlamentu Europejskiego dodał, że Polska powinna wziąć pod uwagę zaniepokojenie uwagi międzynarodowej opinii społecznej stanem polskiej demokracji - relacjonuje agencja Bloomberg.

Martin Schulz odniósł się tu głównie do kontrowersyjnej ustawy dotyczącej Trybunału Konstytucyjnego, którą w ubiegłym tygodniu nieprzychylnie oceniła Komisja Wenecka. Na początku kwietnia o sytuacji w Polsce będzie debatować Komisja Europejska. Schulz stwierdził w czwartek na obradach unijnych liderów, że ma nadzieję, że KE będzie kontynuować dialog z Polską i zweryfikuje czy polski rząd wziął pod uwagę opinie Komisji Weneckiej.

Uwaga Schulza spotkała się z krytyką Beaty Szydło, która rownież uczestniczy w szczycie w Brukseli. Polska premier powiedziała w czwartek, że jest zasmucona faktem, że Martin Schulz ponownie skomentował sytuację w Polsce. - Polski rząd jest przygotowany by rozwiązać ten impas - powiedziała Szydło cytowana przez TVN24. Z kolei na profilu premier na Twitterze pojawił się post krytykujący zarowno Schulza, jak również polską opozycję: "Polsce potrzebny jest spokój i konsensus. Zachęcam opozycję do refleksji. Polskie problemy rozwiązujmy w Polsce".

- Poważnie podchodzimy do niewiążącj opinii Komisji Weneckiej, zostanie ona z pewnością dokładnie przeanalizowana - powiedział Bloombergowi w czwartek rzecznik polskiego rządu Rafał Bochenek. - Premier zwróciła się do parlamentu, więc rozwiązanie zostanie wypracowane przez wszystkie partie polityczne - dodał.

W obronie Polski stanęli dwaj zagraniczni liderzy biorący udział w szczycie: premier Wielkiej Brytanii David Cameron i szef węgierskiego rządu Viktor Orban - podał Bloomberg, powołując się na anonimowe źrodło. - Jeśli krytykujemy państwa, które mają regulacje dotyczące pracy sądów konstytucyjnych, to może powinniśmy też skrytykować te państwa, które w ogóle nie mają Trybunałów Konstytucyjnych - mówił Orban cytowany przez TVN24.

Z kolei Cameron stwierdził, że "to nie jest pomocne gdy ktoś tu przychodzi i poucza demokracje jak mają wyglądać demokracje". - Powinniśmy unikać tego w przyszłości - dodał.

FLESZ: Kiedy będzie wiosna? Zwierzęta dają sygnały.

Wideo

Materiał oryginalny: Martin Schulz krytykuje polski rząd. Beatę Szydło bronią David Cameron i Viktor Orban - Polska Times

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 64

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

o
otto

golodupcy hehehe Poltonie szwedy europejskie,zaraza europy.

P
Pfeifer

Jest pewne , że jak dalej w łapie będzie ściskał POkraczne GWno to mu GWno wyjdzie między palcami. Wszak to mocarz nad mocarze.

P
Pufa

Ilu Polaków zabili szkopy , ile złota zabrali z banków, ile dzieł sztuki ukradli i wywieżli? I oddali chociaż troszkę. A PO co mają oddawać wystarczy , że POszczekają jak WSIowe kundle w obronie POkrak. A ja i wyborcy na POkraki, Bula i szkopów położyliśmy lagę i dalej jadę. A POkraki niech dalej siedzą w końskim GWnie ze stadnin co z nich wypłynęli w szeroki arabski świat. Teraz będą araby arabskie a nie araby polsi.

G
Gość

TEMATY NIEBEZPIECZNE DR .DARIUSZ RATAJCZAK -książka za którą go zabili

G
Gość

Nowa ustawa o chorobach zakaźnych ciąg dalszy Holocaustu Eliza Walczak
MonitorPolski

G
Gość

Aby zrozumieć jakie grożą nam niebezpieczeństwa ze strony Żydów, musimy poznać sposób ich działania.

Zamieszkując jakiekolwiek tereny danego państwa, siali niezgodę i chęć przejęcia władzy. Ich siłą, która stanowi przewagę nad okupowanymi narodami jest dostęp do każdej ilości pieniędzy, dzięki hojnym rodzinom bankowym. Przez to w łatwy sposób wykupują nieruchomości i władzę w danym kraju.

Zawsze patrzmy na żydów nie jak na wybrany naród przez Boga, ale jak na Azjatów, którzy podszyli się pod prawdziwych Izraelitów z rodu Chrystusa. Temat ten opisałem w bezpłatnym raporcie – „Rotschild – demony atakują”.

Historia przejmowania władzy przez żydów w Polsce, powinna być przestrogą dnia dzisiejszego, ponieważ oni nigdy nie zrezygnowali z planu kontrolowania naszego narodu.

Zapraszam do całego artykułu – „Judeopolonia – atak Żydów na Polskę?”

G
Gość

Dowód na zasadność tezy o istnieniu ukrytej grupy prowadzącej transformację co najmniej przez kilkanaście lat, w formie społecznej czarnej dziury i jej formule ukrytego panowania społecznego, przeprowadziłem w swojej analizie procesu restrukturyzacji polskiego górnictwa węgla kamiennego w latach 1989 – 2003. Jest w niej dowodzona teza, iż tzw. restrukturyzacja górnictwa węgla kamiennego w Polsce po roku 1989, była celową likwidacją potencjału wydobywczego rentownego ekonomicznie polskiego górnictwa.
Bank Światowy: plan zniszczenia polskiego węgla?

Rzeczywistym bowiem, a ukrywanym jej celem, było wyeliminowanie Polski jako wielkiego eksportera węgla kamiennego z rynków światowych w interesie głównych konkurentów polskiego węgla czyli przede wszystkim USA, Australii, Kanady i RPA. Tezę tę, już w 1990 roku jako jedyny głosił doc. Kraus.

Był to program restrukturyzacji opracowany przez Bank Światowy, a de facto departament handlu rządu USA, a realizowany w latach 1989 – 2003 przez kolejne polskie rządy, zarówno postsolidarnościowe, jak i postkomunistyczne. Chodziło o przejęcie tradycyjnych polskich rynków zbytu, w tym nade wszystko w Europie, gdzie polski węgiel był konkurencyjny ze względu na rentę transportową.

Gra szła o 1 do 1,5 mld USD rocznie uzyskiwanych przez Polskę z eksportu węgla.

Polska, w zamierzeniach Banku Światowego, miała zostać na trwale wyeliminowana jako wielki eksporter ze światowych, a szczególnie europejskich rynków węgla kamiennego i przekształcić się w importera węgla netto.

W rezultacie tej niszczącej restrukturyzacji Polska z wielkiego eksportera światowego węgla kamiennego na poziomie ponad 30 mln ton w 1990 roku, stała się ostatecznie od 2008 roku jego importerem netto w wysokości ponad 10 mln ton. Bezpośrednie i pośrednie straty ekonomiczne, w długookresowym horyzoncie czasu, szacuję na rząd kilkuset miliardów złotych.

Punktem wyjścia niszczenia ekonomicznego i fizycznego polskiego górnictwa węgla kamiennego był również plan Balcerowicza, w którym założono, że urzędowe ceny węgla będą kotwicą inflacji. Tak jak i w przypadku stałego kursu dolara, rzeczywisty cel był inny i ukryty. Narzucone ceny urzędowe poniżej kosztów wydobycia uczyniły wydobycie węgla kamiennego nierentownym finansowo już na starcie, mimo obiektywnej wysokiej rentowności ekonomicznej.

I w następnych latach stale w sposób celowy utrzymywano ceny zbytu węgla dla energetyki poniżej kosztów jego wydobycia.

Polskie rządy jawnie niszczyły kopalnie

To celowo tworzone zadłużenie kopalń, było następnie argumentem na rzecz ich fizycznej likwidacji. Kopalnie niszczono fizycznie zasypując szyby wydobywcze czy zamulając przygotowane do wydobycia pokłady węgla. Kopalń nie zatapiano tak jak w Wielkiej Brytanii, czy w II Rzeczypospolitej. Kopalnię zatopioną można bowiem szybko przywrócić do życia.

Kopalnie z zasypanymi szybami wydobywczymi i zamulonymi i zasypywanymi pokładami wydobywczymi – już nie.

Szczególnie wielkiej dewastacji dokonał rząd Jerzego Buzka i Leszka Balcerowicza w latach 1998 – 2001.

W ramach programu autorstwa Andrzeja Karbownika i Janusza Steinhoffa zlikwidowano 24 kopalnie, ograniczając wydobycie o 32 mln ton i zwalniając z pracy blisko 100 tys. górników. Opinia publiczna była poddana stałej dezinformacji o nierentowności wydobycia węgla w Polsce, konieczności zamykania kopalń i zwalniania górników.

Nieformalna cenzura była tak szczelna, że przez kilkanaście lat z rzędu nie istniała jakakolwiek możliwość dotarcia do opinii publicznej z prawdą o tym, jaki był rzeczywisty cel tej niszczycielskiej restrukturyzacji.

Proces niszczenia górnictwa był realizowany przez wszystkie rządy postsolidarnościowe i postkomunistyczne, aż do 2004 roku. Wtedy to eksplozja światowych cen węgla rzędu stu kilkudziesięciu procent w okresie półrocznym, czyniła absurdalnymi wszelką argumentację o nierentowności wydobycia węgla w Polsce.

Proces ten był realizowany mimo protestów społecznych w kopalniach, organizowanych głównie

G
Gość

Polacy w ogóle nie zauważyli, że ich kraj był przedmiotem bezprzykładnej i bezwzględnej zachodniej agresji ekonomicznej na niebywałą skalę. Przekazanie ponad 50% najlepszego majątku przemysłowego i 75% kluczowego sektora bankowego za kilka procent jego wartości ekonomicznej, a często za dopłatą, w ręce zagranicznego kapitału, jest pierwszym przypadkiem w historii cywilizowanego świata, aby przyzwoliło na to formalnie suwerenne państwo.

Doprowadzenie do zniszczenia kilku milionów miejsc pracy i pozbawienie podstaw egzystencji ekonomicznej kilkunastu milionów własnych obywateli w warunkach istnienia własnego suwerennego państwa, jeszcze się w historii współczesnej wcześniej nie zdarzyło. I to bez przegranej krwawej wojny i narzuconych warunków przymusowej kapitulacji. Czegoś tak niebywałego jeszcze w historii współczesnego cywilizowanego świata nie odnotowano.

Ten rozbiór gospodarczy Polski można porównać historycznie tylko z rozbiorami państwa I Rzeczypospolitej w XVIII wieku. I ta zewnętrzna agresja nigdy nie byłaby możliwa, gdyby nie istniał współpracujący z Zachodem współczesny agresor wewnętrzny, owa gospodarcza Targowica.

Tym agresorem wewnętrznym była pierwotnie komunistyczna grupa prowadząca szokową transformację, przekształcona wtórnie w postkomunistyczną oligarchię polityczno-finansową. Tym agresorem było postkomunistyczne środowisko polityczne. Tym agresorem było postsolidarnościowe środowiska polityczne grupy Wałęsy i „Gazety Wyborczej”.

Za kilka dekad, a może nawet dużo wcześniej, polscy historycy będą łapać się za głowy ze zdumienia jak do czegoś takiego mogło dojść. Za kilka dekad bowiem odejdą ostatecznie z aktywnego życia społecznego zdezorientowane terapią szokową pokolenia Polaków oraz grupy realizujące szokową transformację polskiego komunizmu.

A nazwiska twórców gospodarczej Targowicy, przejdą do historycznej encyklopedii hańby narodowej, na równi z nazwiskami Stanisława Szczęsnego Potockiego, Józefa Kazimierza i Szymona Kossakowskich, Franciszka Ksawerego Branickiego czy Seweryna Rzewuskiego. Tyle, że nasi historycy będą mieli duży problem z ustaleniem tylko kilku głównych nazwisk.

Skala bowiem zdrady narodowej i zdrady stanu w ramach szokowej transformacji nie ma analogii w całej historii polskiej państwowości.

Ale ta wojna ekonomiczna trwa nadal.

Nie da się jej przerwać.

I aby w niej przetrwać jako niepodległy naród i narodowe państwo, to w perspektywie najbliższej dekady polskie społeczeństwo musiałoby podjąć kontrofensywę gospodarczą. Kontrofensywę dla odzyskania milionów miejsc pracy, dla jakościowego postępu przemysłowej struktury gospodarczej i dla odbudowy narodowego przemysłu i bankowości.

A warunkiem wyjściowym takiej kontrofensywy w tej przegrywanej obecnie z kretesem wojnie, jest pozbycie się agresora wewnętrznego. Pozbycie się kompradorskich elit politycznych naszpikowanych rodzimą i obcą agenturą wpływu, z ich ideową, intelektualną i moralną nędzą.

ż
żyd kolaborant i zdrajca

Lech “Bolek” Wałęsa – Lejba Kohne – wróg #1 Polskości, Narodu Polskiego i Wolnego i Niepodleglego Państwa Polskiego, polonofob, dywersant, agent SB – od lat 70tych, Tajny Współpracownik SB pseudonim “Bolek”, hucpiarz, świnia Orwell’owska, zbrodniarz – uczestnik porozumienia ponad głowami narodu polskiego ze zbrodniarzami PZPR i SB – tajne rozmowy w Magdalence i “okrągły stół”; Odegrał ogromną rolę w zablokowaniu autentycznego rozliczenia z komunizmem i utrzymaniu polityki “grubej kreski”, przywrócił świadczenia zbrodniarzom z UB i SB; przyczynił się do zniszczenia autentycznej “Solidarności” i antykomunistycznej i niepogległościowej prawicy w Polsce; kawaler Orderu Orła Białego – był prezydentem żydokomuny i wszystkich UBeków.Oto słowa pułkownika Wojska Polskiego: “Widziałem akta Wałęsy, zebrane przez nasz wywiad wojskowy. Ojcem Wałęsy był niemiecki Zyd Kochne, służący w wojsku niemieckim. Bronił w 1945 roku Gdyni przed nacierającą armią sowiecką. Wraz ze swym oddziałem zdążył się wycofać drogą morską na zachód Niemiec i tam poddał się Amerykanom. Udowodnił swoje ukrywane przed Niemcami żydostwo i został zabrany do USA. Tam umarł w dostatku. Wałęsę wychowywał brat ojca, który pozostał w Polsce”

h
http://wolna-polska.pl/

10 form okrucieństwa, jakich nie byłoby, gdyby nie było (żydowskiej) lichwy!Świat obecnie jest rzeczywiście w sytuacji całkowitego załamania gospodarczego, a wielu ludzi od dawna mówi, że głównym winowajcą odpowiedzialnym za ten bałagan jest przestępcza żydowska lichwa, jaka powoduje i powodowała od zawsze upadek i rozpacz narodów większości dużych krajów….

To jest fakt, że w całej historii, każdy naród, który przyjmował żydowską lichwę do swego systemu finansowego, doprowadzał ten system do załamania, a to, co widzimy dzisiaj jest niczym innym, tylko powtórzeniem się historii…

Niestety, większość rządów nie studiowała swej własnej historii i jest bezradna na widok tego, że cały świat przechodzi na naszych oczach przez te konwulsje, doznaje klęski, jaka w zasadzie jest czymś w rodzaju wielkiej katastrofy kolejowej odgrywanej w zwolnionym tempie.

Chcę przedstawić artykuł na temat lichwy, który pochodzi ze strony internetowej: Real Currencies, zatytułowany: „Ten Atrocities That Would Not Exist Without Usury”. Jest bardzo odkrywczy i koniecznie trzeba go zobaczyć. Dodaję do niego swoje myśli i komentarze.

„Ten Atrocities that would not exist without Usury”, Anthony Migchels, 2 sierpnia 2013 r.30 milionów ludzi co roku umiera z głodu, bo biedne kraje muszą zapłacić nawet dziesięć razy więcej odsetek od zagranicznych długów, niż otrzymują pomocy w ramach środków na rozwój.Ubóstwo po sąsiedzku z bogactwem. Głównie skutek niedoboru środków pieniężnych wywoływany przez lichwę.

Zdegradowaliśmy nasze dzieci do poziomu zakontraktowanych niewolników. Bez namysłu, bez pomyślunku o alternatywie.Wszystkie sznurki lichwy ostatecznie prowadzą do tych, którzy już posiadają biliony. Ona żywi ich skąpstwo i bezustannie wypala dusze.Oni zatruwają naszą żywność, ponieważ jest nas zbyt wielu. Kupujemy te trucizny, bo musimy oszczędzać, żeby spłacić lichwiarza. Ponadnarodowcy nie mogliby istnieć, gdyby wielu z nas miało dostęp do kapitału nieoprocentowanego (wolnego od lichwy).Coraz więcej dóbr trzeba zamieniać na towar, aby zarabiać na spłatę coraz wyższych kosztów kapitału. Dokonujemy drapieżnej grabieży Matki Natury, niszcząc własne środowisko.Coraz więcej pracujemy, żeby spłacać odsetki od naszych rosnących długów (nazywa się to „niezależność” i „samorealizacja”). Porzucamy w samotności tych, którzy potrzebują naszej opieki, osoby starsze i dzieci.Lichwiarz kryje się za seksualizacją i zwyrodnieniem domeny publicznej. Chcą za wszelką cenę odwracać naszą uwagę od spraw istotnych, a kierować ją na naszą cielesną naturę, abyśmy nie zauważyli własnego upadku.Dochodzi do wojen, ponieważ lichwokracja wytwarza dług i zaspakaja demoniczne siły, które dokonały okupacji mentalności naszych przywódców, aby stali się oni chorzy na władzę. To wynik zawładnięcia umysłów przez lichwokracjęLichwokracja działa na rzecz globalnego rządu. Spektakularnego Despotyzmu, jaki wreszcie wyjawi w formie zewnętrznej hierarchię lichwiarską.

Uwagi NTS: artykuł dotyczy „lichwy”, lecz nie wymienia prawdziwych przestępców, żydów, którzy są odpowiedzialni za cały ten bałagan od samego początku …

To jest szokujące, gdy uświadomimy sobie, że kryminalna żydowska lichwa jest całkowicie odpowiedzialna za niemal wszystko, co dolega dzisiaj tej planecie. Jest też szokujące, że tylko garstka ludzi potrafi faktycznie używać głowy i widzieć tę zbrodnię!

Przekażcie tę informację dalej, puśćcie ją w obieg, aby dotarła do wszystkich, aby i oni mogli zobaczyć to na własne oczy. Od dawna mówi się, że ta planeta byłaby niemal rajem, gdyby nie było na niej kryminalnej lichwy, jaka obecnie doprowadziła do tego, że balansujemy na krawędzi całkowitego załamania, a wszystkie fakty, które zostały przedstawione w tym artykule i innych, świadczą o tym, że te stwierdzenia są faktem!

G
Gość

Janusz Korwin Mikke – FIlm Zakazany UDOSTĘPNIJ DALEJ ZANIM USUNĄ!!!

G
Gość

ZDRAJCY POLSKI _______________!!!!!!!!!!!!!

G
Gość

ŻYDOFASZYSTOWSKA OKUPACJA POLSKI !

G
Gość

Usunieto kompletnie, z pierwszej strony artykul o tym ze byly rozmowy tego rzadu ze Zdanowska na temat expo. Interlokutorzy wniesli wiele cennych uwag niepochlebnych dla Zdanowskiej. Artykul znikl . nic dziwnego, ze Zdanowska wygrywa wybory kiedy lodzianie nic o niej nie wiedzą! To jest skandal. Niemcy chcą zapanowac nad naszą swiadomoscią i calym krajem dojac go jak to robili dzieki tuskowi i PO!!!

?

Oni też są potomkami faszystów?

Dodaj ogłoszenie