Marsz Równości w Łodzi się odbędzie! Jest decyzja. Pod patronatem przewodniczącego Rady Miejskiej w Łodzi [Film, zdjęcia]

  • Express Ilustrowany

(MSM)

W Łodzi odbędzie się Marsz Równości. Patronat nad imprezą objął Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi. Marsz odbędzie się 27 kwietnia.

- Wnioskodawcy argumentowali, iż łodzianie uczestniczący w tym wydarzeniu „upominają się nie tylko o prawa osób LGBT, ale także mniejszości etnicznych, narodowościowych oraz innych osób doświadczających wykluczenia społecznego.” Podkreślali ponadto, iż ich głównym postulatem jest „ochrona przed dyskryminacją i wykluczeniem oraz propagowanie praw człowieka jako uniwersalnych wartości, które są obowiązkiem demokratycznego państwa" - mówi Marcin Gołaszewski.

- Podjąłem decyzję o objęciu po raz pierwszy w historii naszego miasta Marszu Równości patronatem Przewodniczącego Rady Miejskiej w Łodzi. Mając na uwadze charakter i historię Łodzi, wielonarodowej i wielokulturowej, tolerancyjnej i otwartej, postępowej a nie zaściankowej, patrzącej w przyszłość i otwartej na drugiego człowieka, nie miałem żadnych wątpliwości, iż takie wydarzenie jak wspomniane zasługuje na to. Szczególnie teraz uznałem, iż należy upominać się o prawa osób doświadczających wykluczenia społecznego, gdy ich prawa i często godność są deptane. Nie można milczeć! Potrzebne są dowody na to, że wiele problemów można rozwiązać, a wiele nieporozumień wyjaśnić na drodze dialogu i otwartości na argumentację drugiego Człowieka. Obowiązkiem demokratycznego państwa jest ochrona przed dyskryminacją a także propagowanie praw Człowieka. Samorząd, w mojej ocenie, nie może milczeć i być obojętnym. Samorząd musi bronić tych, którzy doświadczają krzywdy i niesprawiedliwości. Samorząd jest gwarantem podstawowych praw obywatelskich.

Rok temu Marsz Równości odbył się w sobotę, 21 kwietnia pod hasłem "Kobiety wszystkich płci - łączmy się". Uczestnicy marszu spotkali się na Starym Rynku i przemaszerowali ulicą Piotrkowską aż do Piotrkowskiej 217. W akcji wzięło udział ponad 1000 osób. Uczestnicy maszerowali, żeby zamanifestować dziewięć postulatów. Wśród nich równość wszystkich ludzi – bez względu na orientację seksualną, ale też religię, pochodzenie, niepełnosprawność.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

17.03.2019, 00:44

Nachalność tych dewiantów jest porażająca.Ciekawe ile płacą tym zawodowym gejom-protestantom za taki protest?

16.03.2019, 22:41

Brygada ONR zazdrości

16.03.2019, 22:21

A obrona mniejszości katolickiej i prześladowanie też będzie poszanowania i objęta patronatem przewód. rady?????

16.03.2019, 20:45

Ciekawe czy znany generał Rozjebusso Annallus się pojawi

16.03.2019, 20:25

A grecki myśliciel Syfilis z antify też będzie?

16.03.2019, 19:46

Wolisz faszyzm czy parady gejów?

16.03.2019, 17:06

Ben
Co ty pierdolisz?
Jaki marksizm kulturowy?
Jaka rewolucja?
Homoseksualizm jest stary jak świat.

16.03.2019, 16:40

Marksizm kulturowy w natarciu.

Rewolucja kulturowa nabiera rozpędu, a to co jeszcze do niedawna wydawało się nieakceptowalne staje się normą.

Niepowodzenie rewolucji proletariackiej, która pochłonęła miliony ofiar zmusił marksistów do zmiany strategii promocji ideologii.

Idee komunistów z początku XX wieku, których wyrazem była Rewolucja Październikowa w Rosji jak i tych zapoczątkowanych we Frankfurckim Instytucie Badań Społecznych (szkoła frankfurcka) w późniejszym są zbieżne. Różnica polega na sposobie implementacji w społeczeństwo.

Widząc z jakim sprzeciwem społecznym spotkało się siłowe nawracanie narodów na idee proletariatu porzucono tą koncepcję. Pierwsze wzmianki o zmianie strategii promocji lewicowych ideologii mają swój początek w 1923 r., kiedy w Niemczech powstał pierwszy marksistowski think-tank (szkoła frankfurcka). Wśród założycieli znaleźli się Carl Grunberg, Theodor Adorno i piastujący funkcje dyrektora Instytutu Max Horkheimer.

Pierwszym celem marksistowskich ideologów było przetłumaczenie marksizmu z języka ekonomii na język kultury. Doprowadziło to do otwarcia nowej politycznej teorii opartej na kulturze i wykorzystaniu nowych uciśnionych grup społecznych jako paliwa napędzającego zmiany. Głównym celem marksistów stanowiło rozbicie tradycyjnego porządku społecznego opartego na rodzinie, wierze, patriotyzmie i tożsamości kulturowej, których zaczęto nazywać zacofanymi rasistami i faszystami. Dużego znaczenia nabrała tzw ''tolerancja'', czyli bierne akceptowanie wszelkich odstępstw od tradycyjnych norm i zasad. Każdorazowe niepodporządkowanie się nowym standardom poprawności politycznej, niesie za sobą oskarżenia o faszyzm i rasizm.

Theodor Adorno, jeden z czołowych przedstawicieli nowego nurtu w swym najsłynniejszym dziele ''Osobowość autorytarna'' krytykuje tradycyjne wartości upatrując agresję z tym związaną ukierunkowaną na mniejszościowe grupy społeczne. W podobnym tonie w 1937 r. została opublikowana ''Teoria krytyczna'' napisana przez neomarksiste Maxa Horkheimera. Ton tego dzieła rozbrzmiewał jako manifest przeciw zniewoleniu ludzkości, za którą odpowiedzialna była rodzina tłumiąca popędy seksualne.

Marksizm kulturowy zmienił wśród społeczeństwa postrzeganie zasad i norm moralnych rozwijając ideę feminizmu, genderyzmu, ateizmu, odmienności seksualnej, aborcji a nawet tolerancji na pedofilie. Jak w każdym założeniu marksistowskim ostatecznym celem zmian rewolucyjnych jest wprowadzenie jednomyślności przy jednoczesnym zniszczeniu rodziny, patriotyzmu, tożsamości i religii, wartościami będącymi dla lewicy śmiertelnymi wrogami w osiągnięciu zamierzonego celu.

16.03.2019, 15:34

I co? Będą głosić hasła pełne nienawiści?
Nawoływać do przemocy?

A, nie to zrobią jak się przebiorą w mundurki ONR

16.03.2019, 15:15

Dobrze ze moi synowi tej maskarady nie zobacz..... karnawal juz sie skonczy teraz mamy wielki post....bezboznicy

16.03.2019, 15:10

Znowu pajace będą się afiszować? Może niech wyjdą też inne patologie i upominają się o s woje prawa?!!!

16.03.2019, 15:06

Wiesz co kołku?
Możesz tylko pisać co ja MOŻE robię. Podnieca cię to? Onanizujesz się przy tym?
Może dokonaj coming outu i dołącz się do parady?

16.03.2019, 15:05

Ministrant- zgloś się do rabieja i trzeska to ci pociągną gnoju ubecki,prowokatorze!

16.03.2019, 14:01

księża będą szli w koloratkach czy incognito?

16.03.2019, 14:00

chłopaki z ONR już polerują sobie falangi

16.03.2019, 13:44

A co na to wielebny Ryś, który tak lubi otaczać się rządzącymi w tym najgłupszym mieście w Polsce.
Nic tylko cisza, jakby go nie było.

16.03.2019, 12:54

cytat Biedronia... jak dupa szczypie to noc była udana

16.03.2019, 12:45

Zboki zjeżdżają się z całej Polski i maszerują w każdym mieście pokazując, że niby jest ich tak dużo. W rzeczywistości to grupka chorych odmieńców z przewagą pederastów warszawskich. Niech sobie maszerują. Lubię na nich patrzeć jak maszerują, bo gdzie za darmo można popatrzeć na dziwadła.

16.03.2019, 12:29

Do hetero-,milosniku bolcowania w srake ,może przebierasz sie w damskie ciuszki i do biedry uczęszczasz POmyleńcu,a może juz usunaleś malego i poslugujesz suę lejkiem?I nie nazywaj się normalnym czlowiekiem bo normalny czlowiek brzydzi się tym robactwem!A moze sam jestes degenerat frustrat?!Żądasz tolerancji a poslugujesz się slowem naziol,kretyn jesteś !:)

16.03.2019, 12:28

Facet z biustonoszem na głowie w stroju zakonnicy jest świetną wizytówką tego marszu, który powinien pomaszerować prosto do specjalisty od leczenia głowy.

16.03.2019, 12:17

Co tam naziolki, zasrańce, weszpolaczki?
Przeszkadza wam?
Pewnie o to chodzi, żeby przeszkadzało.
Nie podobają wam się homoseksualiści?
Wy też się nie podobacie normalnym ludziom, złamasy.
Ale każdy ma prawo do życia i do paradowania w granicach wyznaczonych prawem.
Chcecie, to sobie zróbcie marsz onanistów, bo takich jest u was najwięcej.

Normalnego człowieka gej nie nawróci na homoseksualizm, ale najwyraźniej wy nie jesteście normalni.

Dziś chcielibyście wytępić homosiów, jutro ciapatych, pojutrze Żydów, a potem zapukacie do moich drzwi, bo nie głosowałem na PiS. Nic z tego!

16.03.2019, 12:11

Nie ma w słowniku człowieka Prawdziwka
Jest za to głupi kutas.

16.03.2019, 12:05

Jedyną bronią na tych zboków są "koktaile kakatowa". doskonale sprawdzone przez Żółte Kamizelki w Paryżu

16.03.2019, 11:11

Wara od dzieci

16.03.2019, 11:07

Teraz jak nie pedofil przy korycie patrzcie na Warszawe trzaska z rabiejem ucza masturbacji w żlobkach i przedszkolach,to pedał żądajacy przywilejów !Szok !