Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 17godz.
  • 30min.
Odwiedź serwis wyborczy 

MARSZ KOD-u, piknik i toast za wolność w parku im. Poniatowskiego [ZDJĘCIA]

mt/abaj
Piknik pod hasłem „Wolność” organizowany przez Komitet Obrony Demokracji rozpoczyna się w parku im. Poniatowskiego – z okazji 27. rocznicy czerwcowych wyborów.

W amfiteatrze wystąpią grupy Solution i Amourette. Zapowiadany jest też Krzysztof Skiba, frontman grupy Big Cyc i satyryk, z happeningiem pt. „Zmniejszamy deficyt miłości w powietrzu”. Będą konkursy, m.in. wiedzy o Łodzi z 1989 r., a urodzeni 4 czerwca 1989 r. mogą liczyć na niespodzianki. Dla najmłodszych m.in. pokazy taneczne, aerobox i joga oraz konkursy.
Punktualnie o godz. 17 wraz z uczestnikami podobnych pikników w całej Polsce łodzianie wzniosą toast za wolność: szampanem lub innym napojem, niekoniecznie wyskokowym...

***
Dzisiaj, 4 czerwca Komitet Obrony Demokracji świętuje 27. rocznicę czerwcowych wyborów i odzyskanie wolności. O godz. 12 w parku Poniatowskiego odbędzie się piknik.

Organizowany jest też dzisiaj Marsz "Wszyscy dla WOLNOŚCI" na placu Bankowym w Warszawie.
Marsz jest organizowany przez Komitet Obrony Demokracji
Gośćmi specjalnymi marszu są byli Prezydenci:
- Lech Wałęsa
- Aleksander Kwaśniewski
- Bronisław Komorowski

Marsz wyruszy o godz. 16 ze skrzyżowania ul. Marszałkowskiej i Królewskiej, a zakończy na placu Konstytucji. Pojadą tam także członkowie KOD z woj. łódzkiego. Autokary z działaczami odjadą m.in. z Łodzi, Pabianic i Zduńskiej Woli. Do stolicy jadą też politycy opozycji, nie dołączy tym razem tylko Platforma Obywatelska.

****
Pikniki z budżetem obywatelskim
W ramach konsultacji budżetu obywatelskiego magistrat organizuje we wszystkie soboty czerwca spotkania z mieszkańcami w formie pikników (z kinem plenerowym i atrakcjami dla dzieci). Będą rozpoczynać się o godz. 17, najbliższy odbędzie się jutro na Retkini w Pałacu Młodzieży. Za tydzień 11 czerwca pikniki odbędą się na Stawach Jana oraz przy Domu Kultury 502 na Widzewie. (MSM)

POLSKA LITWA 2016 KIEDY? O KTÓREJ GODZINIE? GDZIE W TV?MECZ TOWARZYSKI POLSKA LITWA

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ FILM Nie żyje Muhammad Ali. Po 32 latach walki przegrał z chorobą Parkinsona (autor xnews/Agencja TVN)