Mamy to!!!! ŁKS Commercecon zdobył brązowy medal. Brawo!!!!

Dziewczyny lubią brąz - śpiewał Ryszard Rynkowski i słowa piosenk wzięły sobie do serca siatkarki ŁKS Commercecon.

One też polubiły ten kolor. W piątym decydującym spotkaniu pokonały Radomkę Radom i wywalczyły 10 ligowy medal.
Siatkarki ŁKS zdobyły do tej pory dwa złote, trzy srebrne i pięć brązowych medali ligowych zmagań.

Początek był nerwowy. Było więcej błędów niż grania. ŁKS przegrywał 3:5, doprowadził dzięki świetnym obronom uzyskał przewagę 8:5. Potem trwała zażarta walka punkt za punkt. ŁKS był skutezniejszy w swoich akcjach znów prowadził 17:14. Sytuacja szybko wróciła do remisu. Końówka nelażała do łodzianek, w czym duża zasługa perfekcyjnie atakującej Zaroślińskiej Król.
ŁKS trzymał fason w drugim secie, prowadząc 13:5 po dynamicznych atakach Lazović, Zaroślińskiej Król i świetnym bloku. Potem łodzianki kontrolowały sytuację, utrzymywały przewagę 18:11. Wygrały 25:19 po ataku Lazović.
Zmobilizowała Radomka dobrze rozpoczęła trzeci set, prowadząc 4:1, ale urazu stawu skokowego doznała Bruna Honorio i na rękach lekarzy i koleżanek opuściła parkiet. Łodzianki starały się to wykorzystać, ale ambitna Radomka walczyła, mając trzypunktową przewagę. ŁKS się pozbierał i trwała zażarta punkt za punkt. Po zablokowaniu Lazović Radomka prowadziła 23:21. Były emocje. Zaroślińska Król doprowadziła do wyrównania. Skuteczny blok dał łodziankom prowadzenie 24:23, a atak w aut brązowy medal!!!

MVP: Britt Bongaerts

E.LECLERC MOYA Radomka Radom – ŁKS Commercecon Łódź 0:3

(21:25, 19:25, 23:25)
Stan rywalizacji: 3-2 dla ŁKS

Radomka: Bjelica (7), Rodrigues De Almeida (7), Honorio (13), Łukasik (8), Moskwa (2), Skorupa (4), Witkowska (libero) oraz Bałucka, Picussa (4), Twardowska (3), Biała
ŁKS: Wójcik (9), Lazović (12), Ninković (7), Bongaerts (3), Alagierska (4), Zaroślińska-Król (16), Saad (libero) oraz Pasznik (1), Kalandadze (1)

Poprzednie spotkania: Radomka ŁKS 3:0 (25:22, 25:19, 25:19), ŁKS Radomka 2:3 (25:23, 25:20, 20:25, 23:25, 9:15), Radomka ŁKS 2:3 (20:25, 25:17, 19:25, 25:19, 11:15), ŁKS Radomka (25:23, 25:19, 25:17).

"Studio Kadra" po meczu Polska - Słowacja (1:2)