Mamy mistrzów Polski. Łódź powinna być dumna z tenisistów MKT

Doskonała sportowa robota, jaką wykonują z młodzieżą w Miejskim Klubie Tenisowym w Łodzi, przynosi wyśmienite efekty.

Już po raz kolejny przedstawiciele MKT świętują olbrzymie triumfy, zdobywając złote medale i tytuły mistrzów Polski. Łódź może i powinna być z nich dumna!

W drużynowych mistrzostwach Polski juniorów (tenisiści do lat 18), rozgrywanych w Szczecinie w hali o nawierzchni twardej, zawodnicy MKT okazali się najlepsi w kraju.

W ćwierćfinale łodzianie pokonali 5:1 CKT Grodzisk Mazowiecki, a w półfinale zeszłorocznego mistrza BKT Bielsko-Biała 5:1. W finale drużyna Miejskiego Klubu Tenisowego w Łodzi pokonała drużynę gospodarzy SKT Szczecin również 5:1.
MKT Łódź wystąpiło w składzie: Zoran Ludoski, Adam Majchrzak, Gabriel Ghetu, Marcin Andrzejczak, Kamil Kołodziejczyk, Marcin Dójczyński, Jan Kaczorowski, Olaf Wiśniewski. Kapitanem drużyny był charyzmatyczny trener przygotowania motorycznego Tomasz Ścibor.

Oczywiście nie byłoby tych sukcesów bez olbrzymiego zaangażowania Bernarda Kaczorowskiego, trenera i jednocześnie wiceprezesa ds. sportowych MKT. To on dba o to, by w klubie niczego nie brakowało, a zawodnicy mogli się skupić wyłącznie na podnoszeniu tenisowych umiejętności. W środowisku nie kryją uznania dla MKT, klubu, który wyśmienicie szkoli adeptów białego sportu, jednocześnie przygotowując zawodników do szalenie trudnego skoku w zawodowy świat tenisa. To duża sztuka, ale w Łodzi opanowali ją wyśmienicie.

Warto przypomnieć, że miesiąc wcześniej drużyna MKT Łódź wywalczyła brązowy medal drużynowych mistrzostw Polski kadetów (do lat 16 ), natomiast drużyna dziewczynek do lat 12 zdobyła piąte miejsce w mistrzostwach Polski skrzatek.