Maja Chwalińska gra dalej o US Open. Ograła Chorwatkę w eliminacjach

Grzegorz Bawół
Maja Chwalińska świetnie radzi sobie w kwalifikacjach do amerykańskiego turnieju Wielkiego Szlema Andrzej Szkocki
Maja Chwalińska (166.) pokonała Chorwatkę Tarę Wurth (179.) 1:6, 6:1, 7:5 i awansowała do II rundy eliminacji wielkoszlemowego US Open.

W pierwszym secie Chwalińska miała spore problemy ze swoim serwisem. Polka (uwaga) nie wygrała ani jednego punktu po swoim pierwszym podaniu(!) i tylko jeden po drugim. Łącznie w pierwszej partii wygrała tylko 12 punktów, z czego aż 11 w gemach serwisowych rywalki. Do tego nie miała żadnego "winnera" i 11 niewymuszonych błędów. Wurth miała ich tyle samo, ale również miała 11 uderzeń kończących i pierwszego seta gładko wygrała 6:1.

Chwalińska zdecydowanie odżyła w drugiej odsłonie, ale nie szczerze powiedziawszy trudno było o regres po tym co zobaczyliśmy w pierwszych siedmiu gemach. Z 0 proc. skuteczności przy pierwszym serwisie Polka wskoczyła na bardzo dobre 75 proc. i ani razu nie dała się przełamać rywalce. Wurth zagrała fatalnie - na 57 punktów w drugim secie, aż 21 kończyło się błędem Chorwatki. Tym razem to Chwalińska zgarnęła seta 6:1.

W decydującej partii obie Panie szły łeb w łeb. Przy stanie 2:2 mieliśmy cztery z rzędu przełamania, które nie przerwały trwającego remisu. Dopiero przy stanie 6:5 Polka wykorzystała break-pointa przy podaniu Chorwatki i kolejnym gemie wykorzystała drugą piłkę meczową.

W II rundzie eliminacji do wielkoszlemowego US Open Polka zmierzy się z Rosjanką Eliną Awenesian (138.). Mecz jutro wieczorem.