MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Magistrat wybudował drogę na gruncie Piotra Misztala. Urzędnicy myśleli, że to teren miasta

(em)
Mieszkańcy bloków należących do milionera mają równą asfaltową drogę wybudowaną za pieniądze z kasy miasta.
Mieszkańcy bloków należących do milionera mają równą asfaltową drogę wybudowaną za pieniądze z kasy miasta. Łukasz Kasprzak
Na Janowie, na terenach, na których łódzki milioner Piotr Misztal buduje osiedle mieszkaniowe, Urząd Miasta wybudował asfaltową drogę, bo urzędnicy myśleli, że... to teren miasta. Żeby jakoś sprawę odkręcić, magistrat odda Misztalowi działkę budowlaną przy ul. Janowskiej 19, wartą ponad 4 mln zł! W zamian biznesmen przekaże miastu swoje nieruchomości przy al. Hetmańskiej i ul. Janowskiej, na których znajduje się droga dla mieszkańców jego bloków...

– Obecnie strony uzgadniają miejsce i termin podpisania aktu notarialnego – informuje Marcin Masłowski, rzecznik Urzędu Miasta Łodzi.
Wartość terenów należących do milionera oszacowano na ponad 3,2 mln zł. Piotr Misztal będzie musiał zatem dopłacić ponad 800 tys. zł.
– Teraz na moim osiedlu mam drogę, a na terenach, które otrzymam od miasta, wybuduję ekskluzywny blok na 120 mieszkań – mówi zadowolony milioner.
Droga na działkach należących do biznesmena (przedłużenie ul. Juranda ze Spychowa) została wybudowana wiosną 2010 roku. Marcin Masłowski mówi, że decyzję podjął ówczesny wiceprezydent Łodzi Marek Michalik.
Dawni właściciele tych gruntów zostali wywłaszczeni, bo miasto miało budować na nich bloki komunalne. Ponieważ jednak przez dziesięć lat tego nie zrobiło, działki – zgodnie z prawem – wróciły do właścicieli. Kupił je Misztal.
– Własnym oczom nie wierzyłem, gdy zobaczyłem, że na moim terenie Urząd Miasta zaczyna budować drogę; uznałem, że miasto chce mi zrobić prezent – śmieje się biznesmen. – Nie protestowałem – za sam projekt drogi musiałbym zapłacić pół miliona złotych. Dopiero jak drogowcy skończyli, zapytałem urzędników, dlaczego zbudowano drogę na moim terenie. Byli kompletnie zaskoczeni.

MILIONER PIOTR MISZTAL BUDUJE SOBIE NOWĄ REZYDENCJĘ - ZOBACZ FILM

W 2011 roku prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie przekroczenia uprawnień przez urzędników, którzy zdecydowali o budowie drogi na terenach należących do Piotra Misztala. Sprawa została jednak umorzona ze względu na... niemożność ustalenia osób odpowiedzialnych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany